banner461

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Nevşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla geldiği Nevşehir’de, Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçti.

banner503
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Nevşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti
05 Ağustos 2014 Salı 15:59

banner143
banner134
 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI GÜLLÜCE,NEVŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,  Nevşehir Belediyesi’nin 12 yıl önce yılda yatırıma harcadığı 500 bin TL’ yi bugün sadece 1,5günde değerlendirir hale gelmesinin gerçekte Türkiye’nin bugün geldiği konumu göstermesi açısından oldukça anlamlı olduğunu belirterek “ Sevinin kardeşlerim, sevinin, işte Türkiye’nin geldiği noktayı Nevşehir Belediyesi de çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Ben tüm AK kadroları tebrik ediyorum " dedi.

10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla geldiği Nevşehir’de, Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından belediye girişinde karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye daha sonra çiçek takdim edildi.

Ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, siyaset sahnesinde AK Partinin başlarını eğdirecek bir noktaya kendilerini düşürmediğini belirterek, hizmet kervanının daha da etkin halde yürütülmesi için başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kabine üyeleri ile örgütlerin ciddi katkılar sağladığını dile getirdi ve hizmetler için teşekkür etti.

Ünver, Nevşehir’in son 10 yıllık çalışmalarla her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini belirterek, sadece ülke genelinde değil, uluslararası arenalarda da 5 bini aşkın belediye ile akredite konumdaki Nevşehir Belediyesi’nin bu süreçte 1.5 Milyar TL’lik yatırıma imza attığını kaydetti.

Çevre konusunda da köklü yatırımların ortaya bu dönemde konulduğunu anlatan Ünver, koku yaymayan özelliği ile Nevşehir Atık Su Arıtma Tesisi’ nin bir örneğinin de Roma’da bulunduğuna dikkat çeken  Ünver, tarih, doğa ve kültür şehri Nevşehir’in bu özelliklerini bir arada toplayan Nevşehir Kalesi ve civarındaki alanın da yine Türkiye’ye ve dünyaya da örnek bir yatırım ile en önemli antik park alanlarından biri haline getirmeyi planladıklarını söyledi.

İçme suyu konusunda da Kızılırmak havzasından Nevşehir’in yaklaşık 100 yıllık ihtiyacının karşılanabilmesi için başlatılan projenin halen devam ettiğini belirterek, bu yönde kararlı çalışmaların kısa sürede sonuçlandırılmasının da planlandığını vurguladı.

Nevşehir Belediyesi’nin 2003 yılında bütçesinin o dönemki para ile ancak 500 Milyar liralık bir bölümünün yatırıma ayrılabildiğini aktaran Ünver, 12 yıllık süreçte sadece  yatırıma 1.5 günde Nevşehir Belediyesi’nin 376 bin lira harcama yapabilecek düzeye ulaştığını dile getirdi.

Ünver, yapılan çalışmalarla birlikte Nevşehir’in alt ve üst yapı yatırımları açısından önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Ünver’in konuşmasının ardından söz alan   Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 2002 yılında tüm yıl boyunca 500 bin TL’lik bir yatırım yapan Nevşehir Belediyesi’nin sadece 1.5 günlük süre içerisinde 500 bin TL düzeyindeki yatırımının bile Türkiye’nin bugün için geldiği noktayı net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Güllüce,Belediye Başkanı Hasan Ünver’e rica ederek  2003’nın tüm yıl boyu ile  2014 yılı  1,5 günkü yatırım harcamasını 3 kez tekrarlattı.

Güllüce şöyle konuştu; “10 yıl öncesinin Türkiye’si ile bu günkü Türkiye arasında Allah’a çok şükürler olsun önemli farklılar var. Türkiye 1 milyar Dolar için dünyaya el açar hale gelmişti. Ama şimdi sadece 1 yıllık süreçte dünyada zorda kalan mazlumlar için 3.5 milyar lira sadaka verir hale geldi. Nevşehir’de de AK kadroların önemli çalışmalara imza attıklarını görüyoruz. Bunlar bizleri sevindiriyor elbette.  Nevşehir Belediyesi’nin durumu ortada.11 yıl önce  tüm yıl boyunca bugünün parası ile 500 bin TL’lik yatırım için para ayıran Nevşehir Belediyesi bu oranı bugün için sadece 1,5 günde değerlendirdiğini biraz önce başkanımdan öğrendim. Oldukça da mutlu oldum. Türkiye’nin gerçekte 10 yıllık süreçte geldiği noktanın gösterilmesi bakımından oldukça önemli bu durum. Bu oranlar ülkemizdeki ekonomik büyümeyi de gösteriyor.” dedi.

Yeni nesillere geçmişi hatırlatmak adına özellikle büyük kentlerde Susuzluk günleri veya çöp günleri adı altında bir dizi etkinliklerinde düzenlenmesinde yarar olduğu düşüncesini ifade eden Güllüce ,bunların geçmişteki durum ile bugün bulunulan durumun karşılaştırılması açısından oldukça önemli olduğuna da değindi.,

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver  ziyaretin anısına Avanos El sanatları ürünü olan bir Hitit anforasını ,  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye takdim etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, daha sonra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver . AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ve diğer parti yöneticileri ile birlikte İbrahimpaşa Mahallesi’nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı.

Burada konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce 10 yıl öncesine kadar engellerinden dolayı   çocuklarının ölümüne dua eden babaların bulunduğu Türkiye’ de ,çocuklarının halinin ne olacağı düşüncesinin artık babalarda ve annelerde kalmadığına vurgu yapı. Güllüce “ Ailede eğer hasbelkader engelli çocuğu olan babaların, 'Ya rabbi , ben öldükten sonra bu çocuğumun hali ne olacak' diye düşünenler vardı. Tabii ki haklıydı adamcağız. Öldükten sonra kim bakacaktı çocuklarına. Ama arkasında dev gibi bir AK Parti iktidarı, belediye başkanları var. Babalar bize mektuplarında Allah'tan özür dilediklerini yazıyorlar. 'Bizim artık gözlerimiz kapalı gitmeyecek' diyorlar. Bunları duymak bu ülke, bu memleketi seven, bayrağını seven herkesi mutlu etmez mi ?.  Bu güzel şeyleri görünce ülkemiz ve  milletimiz adına nasıl mutlu olmayız? ,nasıl sevinmeyiz  ?  " dedi.

Türkiye'nin 10-12 sene önceki haliyle bugünkü halinin mukayese edilemeyecek kadar farklı olduğunu ifade eden Güllüce artık günümüz Türkiye’ sinde  bir yılda yapılan yatırımın 1,5 günde yapılan yatırıma dönüşmesinin ekonomik büyüklük olduğunu ve bunun bir ekiple yapılabildiğini belirtti. Güllüce daha sonra şöyle konuştu. "Düne kadar çocuklarının ölümüne dua eden babalar vardı. Hasbelkader engelli çocuğu varsa, 'Yarabbi ben öldükten sonra bu çocuğumun hali ne olacak' diye düşünenler vardı. Tabii ki haklıydı adamcağız. Öldükten sonra kim bakacaktı çocuklarına. Ama arkasında dev gibi bir Ak Parti iktidarı, belediye başkanları var. Babalar bize mektuplarında Allah'tan özür dilediklerini yazıyorlar. 'Bizim artık gözlerimiz kapalı gitmeyecek' diyorlar. Bunları duymak bu ülke, bu memleketi seven, bayrağını seven herkesi mutlu etmez mi. Bu güzel şeyleri görünce ülkemiz milletimiz adına nasıl mutlu olmayız" şeklinde konuştu.

ARTIK HÜCUM BOTU ÜRETEN BİR ÜLKE OLDUK

Türkiye'nin geçmişte itibarsızlıktan dolayı kapı kapı dolaşmasına rağmen 1 milyar lira borç bulamadığını ifade eden Güllüce, bugün gelinen noktada dünyanın en büyük havalaanını yapan bir Türkiye'nin olduğunu vurguladı.

"Dünyanın en büyük" kelimesinin kolay konuşulacak bir  söz olmadığına vurgu yapan Güllüce,  daha sonra şunları kaydetti:

"150 milyon insan yıl kapasitesi olan bir havaalanından bahsediyoruz. Dünyada çok büyük ekonomileri olan ülkeler var. Bunların önüne geçmişiz. 'Ben en büyük havaalanını yapıyorum' diyoruz. Türkiye 40'lı, 50'li yıllarda silah ihtiyacını parayla bile karşılayamıyordu. Bazen öyle bir duruma düşmüş ki Hitler Yunan sınırına geldiği zaman silah yok kimse de satmıyor, Edirne-İstanbul arasındaki köprüleri yıkmak zorunda kalmışız. Hitler, İstanbul'a gelirken hızlı gelemesin diye. Kendi savunmasını, silahlarını yapamayan, silah bulamayan bir ülkeden dünyaya hücum botu yapan bir ülke olduk. 1963 yılında Kıbrıs’ta soydaşlarımıza yönelik yapılan insanlık dışı eylemler nedeniyle çıkartma yapmaya hazırlanan Türkiye’de bunun teknik mühimmat gücü olmadığından dolayı bu düşünceden vazgeçildiğini bizler biliyoruz. Şimdi kendi savunma silahımızı, helikopterimizi, hücum botlarımızı yapan ülke olduk. Azerbaycan'a hücum botları yapan ülke olduk."

1994 seçimleri öncesi Türkiye ve İstanbul'un halinin herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğunu ifade eden Güllüce, çöplerin İstanbul'da insanların boyunu aşar hale geldiğini hatırlattı. O dönemde içme suyunun Yalova'dan tankerle geldiğini anlatan Güllüce, daha sonra şöyle devam etti: “ "İstanbul’da evler su bidonları doluydu. O gün yönetime gelmiş sayın Başbakanımız yeni Türkiye'nin temellerini o zamandan planladı. 1 milyar lira borç para bulamayan ülkeden dünya halklarına, yetimlerine, fakirlerine, açlarına TİKA ve başka kurumları aracılığıyla 3,5 milyar sadaka dağıtan, yardım eden, hibe eden bir Türkiye oldu. Sayın Başbakanımıza hepimiz daha fazla oyu nasıl alırız diye gayret etmeliyiz. 'Ne fark edecek ne de olsa birinci turda alacak' diye düşünmeyelim. Ola ki birisi televizyonda dinler etkisinde kalır, 'ne de olsa başbakan Cumhurbaşkanı olacak benim oyumla mı olacak?' diyerek rehavete kapılanlar olabilir. O nedenle işi sıkı tutalım. Barajı yukarıları taşımak istiyoruz.”

Güllüce’nin konuşmasının ardından Hafız Mahmut Sami Kemikkıran,  Cumhurbaşkanı seçiminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için dua yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığını da ziyaret ederek,partililerle bir araya geldi.AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, ziyaretten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek,Güllüce’ye teşekkür etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce burada da yaptığı konuşmada,AK Kadrolarının Türkiye’nin bu günkü seviyeye ulaşmasında önemli katkılarının bulunduğunu belirtti. Kadınların hizmetlerin halka ulaştırılmasında ciddi çabalar harcadıklarını dile getiren Güllüce, Cumhurbaşkanlığı seçimine az bir zaman kala,yine kadınların ev ev dolayarak Türkiye gerçeğini anlatmalarını istedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver, daha sonra ziyaretin anısına , Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye hediye takdim etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce , daha sonra Nevşehir’deki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Topuzluhan ’da yemekli toplantıda bir araya geldi. Güllüce, burada da sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin Cumhurbaşkanlığı seçimi için Erdoğan’a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve tüm herkesin seçim döneminde daha iyi çalışması gerektiğini ifade etti.

Güllüce ,  daha sonra bir tarım işletmesinin yeraltına oyulu depolarını ziyaret ettikten sonra Ürgüp ilçesine geçerek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek turlarını sürdürdü.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
belediye böyle yatırım yapıyorda m. sami efendi caddesine çamurdan evimiz neden giremiyoruz