banner461
banner195

CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Taşkesen’den Yalanlama

CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Sayın Zeki Şenel Taşkesen'den, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz’in Patates fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamalara Yalanlama geldi.

CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Taşkesen’den Yalanlama
01 Aralık 2012 Cumartesi 13:27

banner143
banner134

 Patates Üreticileri ve CHP Derinkuyu İlçe Başkanından, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz’in yaptığı açıklamalara Yalanlama geldi.

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz’in dün Ulusal bir Haber Merkezine yaptığı açıklamalarına Derinkuyu Patates üreticilerinden büyük tepki geldi. Konu hakkında CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Zeki Şenel Taşkesen FİB Haber Merkezini arayarak bu açıklamanın kesinlikle doğru olmadığını söyleyerek, Sayın Ekiz ‘in bu açıklamalarını büyük bir talihsizlik olarak görüyorum. Başta Sayın Başkan Ekiz gelip Derinkuyu da patates fiyatlarının kaça olduğunu yerinde doğrusunu öğrenmeli.Şuan patates Derinkuyu da 10-15 kuruşa alıcı bulamıyorken 25 Kuruşa olan patates diyerek bir açıklamada bulunması yanlış.Yine Patates üreticilerinin büyük problemi devam ediyor.Patates üreticileri ürünlerini satacak pazar bulmakta zorlanıyor.Başkan Ekiz in bu açıklamlarını kınıyoruz dedi.CHP İlçe Başkanı Taşkesen ayrıca ziraat odası başkanı Ekiz yalan söylemiş patates fiyatı 10-15 kuruştur bunu herkes bilsin Başkan Ekiz in dediği gibi varsa 25 kuruşa değil 20 kuruşa alan varsa ben binlerce ton vereyim gelsin alnsın dedi.

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz’in Patates Çiftçisinden büyük tepki gören o açıklamasını tekrar hatırlayalım:

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Nevşehir'de, kışlık patates hasadının tamamlandığını ve depolardaki patatese ciddi bir rağbetin bulunduğunu söyledi. İran ve Irak gibi komşu ülkelerin yanı sıra Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi AB ülkelerinden bölgede ciddi bir ihracat talebinin bulunduğunu belirten Ekiz, ihracatın önümüzdeki haftalarda daha da artacak olmasının patates fiyatlarını da etkileyeceğini vurguladı. AB ülkelerindeki patates üretimindeki düşüşün Türkiye'den AB ülkelerine yapılan ihracatı arttırdığını kaydeden Ekiz, önümüzdeki günlerde açıklanmasını bekledikleri ihracat pirim desteğinin de bu artışa etki edeceğini tahmin ettiklerini kaydetti. Ekiz: "Geçtiğimiz yıllarda patates üreticileri çok zor günler geçirdi. Bir çok üreticimizin patatesleri depolarında kaldı. Ancak son 1 aydır ihracat konusunda gelen talepler bizleri çok mutlu ediyor. Şu anda üreticinin depolarında 25 Kuruş'a sattığı yemeklik patatesin kilosunun 30-35 Kuruş'a kadar çıkmasını bekliyoruz" dedi.

 

İhracat pirim desteği konusunda da Ak Parti Nevşehir Milletvekillerinin ciddi bir çalışma yaptıklarını ve bu konuda önümüzdeki günlerde bir açıklama beklediklerini ifade eden Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, pirim desteğinin patates fiyatlarına ciddi bir artış getireceğini sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 6 yıl önce
10 10 kurus degill 10 15 kurus haberi yapan arkadasım
Avatar
derinkuyu - 6 yıl önce @derinkuyulu
ona bakarsam 30 kuruşada patates var
Avatar
bayraktar - 6 yıl önce
allah allah nevsehır zıırat odası baskanı nerde yasıyor arkadaslar uzaydamı bızı kımler temsıl edıyor ne gunlere kaldık isan bır cıkar cıftcıler ne yapıyor pıyasalar nasıl ne yaparız bunlar daga cıftcın sorunu bılmıyor arkadas yandık burde bunlardan bır care beklıyoruz
Avatar
mustafa Ekmekci /Nevşehir - 6 yıl önce
zeki şenel doğru söylüyor patates 10 ila 15 krş.ikinciside yarı fiyatına
Avatar
HAKAN CAN GÖRE KASABASI - 5 yıl önce
başkan uyumasin köylere çikip patetesin kaç lira olduğunu öğrensin iktidar yandaşliği yapmasin başkana hatirlatirim ona ayliği kim veriyor