banner461
banner195

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkeş Nevşehir'de

Parti çalışmaları kapsamında Nevşehir'e gelen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes,Nevşehir CHP İl başkanlığında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkeş Nevşehir'de
26 Ekim 2013 Cumartesi 14:13

banner143
banner134

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "Başbakan, yol için gerekirse camiyi yıkarım diyor. Bu sözü bir Chp'li söylese yer yerinden oynardı. Bunu Başbakan söylüyorı" dedi. 

Parti çalışmaları kapsamında Nevşehir'e gelen Özkes, İl başkanlığında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Parti olarak milletvekili çıkartamadıkları 33 ilden birinin Nevşehir olduğunu hatırlatan Özkes, hükümetin çalışmalarını eleştirdi.

Hükümetin 11 yıldır iktidarda olduğunu ve ülkenin zor durumda bulunduğunu öne süren Özkes, "Bu sürede AK Parti ülkeyi kaosa sürükledi. Çözüm süreci nasıl şekillenecek belli değil. Adeta her gün hükümet tehdit altında, dayatmalarla demokratikleşme paketleriyle günü kurtarma çabasında. İşsizlik hat safhada, ülkede her gün ortalama 10 kişi intihar etmektedir" diye konuştu.

Özkes, hükümetin ülkeyi yönetilemez hale getirdiğini, dış politikanın da iflas ettiğini savundu. Başbakan Erdoğan'ın, "Yol için gerekirse cami yıkarız" sözünü de eleştiren Özkes, şöyle devam etti:

"Başbakan yol için gerekirse camiyi yıkarım' diyor. Bu sözü bir Chp'li söylese yer yerinden oynardı. Bunu Başbakan söylüyor. Zaten Başbakan çok cami yıktı. Malatya'da Avm için yıktı, Erzurum'da yıktı. Pursaklar'da onlarca cami yıktı. Aynı Başbakan, Allah'tan korkmadan 'Chp camileri ahır yaptı' diyor. Ben bunu yazılı soru önergesiyle sordum ancak bir cevap alamadım. Başbakana soruyorum 'yol için cami yıkarım' diyorsun, vatanı kurtarmak için camilere erzak koyanlara dil uzatıyorsun. Dün atıp tuttukları Maliki'yi Türkiye'ye getirme çabasına girdiler. Maliki'nin, camileri bombalattığı iddiasıyla yargılanan Tarık Haşimi'yi burada krallar gibi ağırlamaktalar. Camiler üzerinden siyaset yapan Başbakan Haşimi'yi burada krallar gibi ağırlamaktadır."

 Ziyarette Chp Nevşehir İl Başkanı Ahmet Göktaş ile partililer hazır bulundu

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halktan biri - 5 yıl önce
öncelikle hoş geldiniz vekilim hoş geldiniz ama boş dönüyorsunuz daha kasabalarda bile chp de aday çıkartılamıyor ne çalışta ne kalabada avanoslu olarak oralardada aday görmek istiyoruz