banner461
banner195

CHP Izmir Milletvekili Mustafa Balbay Nevşehir de

CHP Izmir Milletvekili Mustafa Balbay, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir e geldi.

 CHP Izmir Milletvekili Mustafa Balbay Nevşehir de
12 Mart 2014 Çarşamba 16:39

banner143
banner134
CHP Izmir Milletvekili Mustafa Balbay, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir e geldi.Balbay Derinkuyu ve Ürgüp ilçelerine gelerek partisinin Başkan adaylarına destek verecek.

Bugün saat 15:30’da protokol yolu üzerinde bulunan seçim bürosu önünde halkı selamlayacak Balbay, Partisinin Ürgüp Belediye Başkan Adayı Murat Boz için Ürgüp’lülerin desteğini isteyecek.

Seçim bürosu önünde halka hitap edecek olan Balbay, esnafları da ziyaret edecek.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın Nevşehir Açıklaması

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili değerlendirmesinde, “269 gündür uyanmasını beklediğimiz Berkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili değerlendirmesinde, "269 gündür uyanmasını beklediğimiz Berkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Son 269 günde 16 kiloya inen Berkin Elvan'ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir" ifadelerini kullandı.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir'e gelen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hacıbektaş ve Gülşehir ilçelerindeki programının ardından Avanos ilçesine geldi.

Avanos Cumhuriyet Meydanı'nda CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci, CHP Avanos Belediye Başkan Adayı İsmet İnce ve kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanan Balbay, kendisine sevgi gösterisinde bulunan Avanoslularla kucaklaştı.

Daha sonra meydanda vatandaşlara hitap eden Balbay, Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan ve hastanedeki 269 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Elvan'ın ölümünün tüm Türkiye'yi yasa boğduğunu ifade eden Balbay, "269 gündür uyanmasını beklediğimiz Berkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Berkin Elvan'ın ölümü lütfen herkesin yüreklerindeki mührü açsın artık. Bu ülkede 14 yaşındaki delikanlılığa yürüyen bir çocuk ekmek almaya giderken eğer alnından yediği gaz kapsülü ile yaşamını yitiriyorsa bu ülkede hiç kimsenin can güvenliği ve hukuk güvenliği yok demektir. Artık görünüyor ki ekmek aslanın ağzında değil, ekmek gaz kapsülünün ötesinde, ekmek gaz bombasının ötesinde. Ekmeğe kan doğradılar. Çocuklarımızın, gençlerimizin bakkala ekmek almaya giderken güvenliklerinin olmadığı bir Türkiye yarattılar. Son 269 günde 16 kiloya inen Berkin Elvan'ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir. Bütün Türkiye bu acıyı yüreğinde hissediyor ve Anadolu'nun dört bir tarafındaki insanlar, 'Bunu kabul etmeyiz' diyor"şeklinde konuştu.

Ergenekon davasındaki son tahliyeleri de değerlendiren Balbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizlerin de yüreğinde olan insanların büyük çoğunluğu demir parmaklıkların ardında idi. Bereket ki onların bir bölümü birkaç gün içerisinde art arda çıktı ama başta Gezi olaylarındaki delikanlılar olmak üzere demir parmaklıkların ardında hala özgürlüğü bekleyen kardeşlerimiz var. Onlar da özgür olduğu gün biz kendimizi özgür hissedeceğiz. Onlar da özgür olmadan biz kendimizi özgür hissetmeyeceğiz. "

Chp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yaptığı konuşmada, "Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda ise Sülale Devri var. Nasıl Lale Devri uzun sürmediyse Sülale Devri de uzun sürmeyecek" dedi.


CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yaptığı konuşmada, "Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda ise Sülale Devri var. Nasıl Lale Devri uzun sürmediyse Sülale Devri de uzun sürmeyecek" dedi.

Mustafa Balbay, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir'in Gülşehir ilçesine gelişinde CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci, CHP Gülşehir Belediye Başkan Adayı Salih Erdoğdu ve kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı. Balbay, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Daha sonra partisinin Gülşehir ilçesinde bulunan seçim bürosunun balkonundan toplanan halka seslenen Balbay, Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan ve hastanedeki 269 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümü ile ilgili hükümeti duyarsız kalmakla suçladı. Balbay konuşmasında, "Bir ekmek almak için evinden çıktığında alnına aldığı bir gaz kapsülü darbesiyle 269 gündür yaşam mücadelesi veren 15 yaşındaki Bekin Elvan kardeşimizin kaybedilmesi hepimizin içini burkmuştur. Bir ülkede, bir ülkenin yönetiminden sorumlu bir kişi böyle bir olay karşısında en azından bir başsağlığı dilemez mi? Bir Allah'ın rahmetini dilemez mi? Ruhu şad olsun demez mi? Maalesef Ankara'nın içinde bulunduğu gergin durum bugünkü hükümetin özellikle son bir yıldır ülkemizin ortak paydalarına duyarsız olduğu bir süreci ortaya koymuştur" diye konuştu.

Beş yılını demir parmaklıklar arasında geçirdiğini ancak arkasında ne kin, ne nefret en çok gelecek biriktirdiğini anlatan Balbay, "Türkiye Bereketli topraklara, dünyanın gıpta ettiği stratejik öneme sahip bir yerde bulunan bir ülkedir. Ancak memleketimiz iyi yönetilmemektedir. İyi yönetim için sadece Ankara'nın değil tüm Anadolu'nun omuz vermesi gerekir. Ülkemiz toprakları 100 milyon insanı doyuracak bir potansiyele sahiptir. Böyle bir memlekette saman dahil bütün gıda maddeleri ithal edilir mi? Önümüzde 3 önemli seçim var. Önümde hayatını partimize adamış insanlar görüyorum. Geride ise belki başka partilere oy vermiş veya verecek kardeşlerim var. Ama biz ülkede herkes eşit yaşasın, herkes mutlu yaşasın istiyoruz. İşte böyle bir Türkiye vaat ediyoruz" diye konuştu.

'ENGİN ALAN DA BU CADDELERDE ÖZGÜRCE DOLAŞABİLMELİ'

Kılıçdaroğlu'nu Başbakan, CHP'yi iktidar yapmak üzere yola çıktıklarını ifade eden Balbay, konuşmasında son Ergenekon davasından tahliye olanları da değerlendirdi. Gülşehir'e bir hafta veya 10 gün kadar önce gelseydi içinin biraz daha buruk olacağını anlatan Balbay şöyle konuştu,"Bu konumda şunu söyleyecektim 'Toplum katında, halkın vicdanında kabul görmeyen davalar nedeniyle şu anda hapiste yatan tüm yurtseverler kurtulduğu gün ben kendimi özgür hissedeceğim' diyecektim. Ama bugün, o gün gelmiştir. Ama, yine de sevincimiz yarımdır. Evet, Gülşehir'in caddelerinde artık Tuncay Özkanlar da, İlker Başbuğlar da, İşçi Partisi yöneticileri de özgürce dolaşacaklar, buna seviniyoruz. Ama, bu caddelerde Engin Alan da özgürce dolaşabilmeli. Biz herkesin özgürlüğünü istiyoruz. Bu memlekette elbette pek çok kurumumuz önemlidir. Ama memlekette yargı, hukuk ayaklar altına alınmıştır. Can güvenliği kadar önemli bir güvenlikte hukuk güvenliğidir. Türkiye'de bu kalmamıştır. Bunun çözümü halkı dinlemekte ve sorunlarına kulak vermekten geçiyor. Ankara'daki iktidar halkın sözünü değil, telefonunu dinliyor."

'GÜN SAYMA MAKİNESİ KULLANDIM'

Evlerinde para sayma makineleri bulunduran insanlar olmadıklarını kaydeden Balbay, kendisinin sadece demir parmaklıklar arkasında gün sayma makinesi kullandığını kaydetti. Balbay, "Telefon dinlemelerinden anladıklarına göre bugünkü iktidardakilerin evlerindeki bütün paraları sıfırlamışlar, geriye 30 milyon euro kalmış. Diyorlar ki, bir kısmını amcana, bir kısmını eniştene, kalanını kardeşin götürsün diyor. Yani Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda ise Sülale Devri var. Nasıl Lale Devri uzun sürmediyse Sülale Devri de uzun sürmeyecek" diye sözlerini tamamladı.

Balbay, programının ardından Ürgüp ilçesine gitti

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
Darbeci musti hoş geldin
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 4 yıl önce @hasan
musti darbeciyle hirsizlara ne diyeceksin
Avatar
slm - 4 yıl önce
esas tepkiyi açığa çıkan yolsuzlukların üstünü örtüp gündem saptırmak için darbeciler dediğin insanları ve katilleri bi gece hazırlanan yasayla salıverenlere gösterelim daha samimi oluruz
Avatar
YETER ARTIK - 4 yıl önce
türkiyeye ne hizmet yaptinizda,neye destek olmaya geldiniz sizler ancak köstek olursunuz.
Avatar
seçkinciler - 4 yıl önce
seçkinciler vurguncular yalan yüzleri ile yine meydanlardalar yorumsuz...
Avatar
atılgan çelebi - 4 yıl önce
hoşgeldiniz sayın vekilim kapadokyaya......yolsuzluklara,ayakkabi kutularina son....