banner461

CHP'li Sarıaslan, TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, hükümet politikalarına ilişkin eleştirilerde bulundu.

banner503
14 Mayıs 2020 Perşembe 18:22

banner143
banner134

CHP'li Faruk Sarıaslan, hukuk devletinde siyasi partilerin devleti yönetmek için o devletin anayasasında belirtilen çerçeve içerisinde kurulmuş siyasi organizasyonlar olduğunu belirterek, AK Parti'nin de bu çerçevede kurulmuş bir siyasi parti olduğunu kaydetti.

Geçen zaman içerisinde AK Parti'nin bu özelliğini kaybettiğini ve "devlet partisi"ne dönüştüğünü savunan Sarıaslan, parti devletinin özelliğinin, kendisine yandaş olmayanları düşman görmek ve devlet olanaklarını hak edene değil yandaşlarına kullandırmak olduğunu iddia etti.

Sarıaslan, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçenlerde Nevşehir'de okulların taşınması ile ilgili bir toplantı yapıldı. Vali beyin başkanlığında toplantıya katılanlar iki AKP milletvekili, AKP Nevşehir il başkanı, AKP'li belediye başkanı ve iki bürokrat. Eğer milletvekillerinin katılacağı bir toplantıysa neden CHP milletvekillerini toplantıya çağırmadınız? Neden CHP, MHP, İYİ Parti il başkanını çağırmadınız da sadece AK Parti milletvekilleri ve il başkanını çağırdınız?"

Türkiye'nin, lastiği patlamış araba gibi yokuş aşağı hızla demokrasiden uzaklaştığını ileri süren Sarıaslan, "Vatandaş işsizlik ve yoksulluk pençesinde saray ise gündem değiştirme peşindedir. Kangren olmuş yaraya pansuman yaparak çözüm üretemezsiniz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.