banner461
banner195

CHP Nevşehir İl Başkanı Gülmez, Van’a gidecek

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılacak olan il başkanları toplantısına katılmak üzere Van’a gidecek.

CHP Nevşehir İl Başkanı Gülmez, Van’a gidecek
13 Mayıs 2016 Cuma 15:40

banner143
banner134
Toplantıya gitmeden önce bilgi veren CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, CHP İl Başkanları’nın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Başkan Yardımcılarının da katılımı ile birlikte illerin ve ülkenin durumu ile ilgili geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını açıkladı.

14- 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak olan toplantıda ülke gündemine dair değerlendirmelerin yanısıra il başkanlarının illeri ile ilgili sorunları ve yapılmasını bekledikleri işleri de gündeme getireceklerini anlatan Gülmez “ Nevşehir olarak toplantıya iyi bir hazırlık yaparak gidiyoruz. İlimizin sorunlarını ve beklentilerimizi yansıtan geniş ve kapsamlı bir rapor hazırladık. Burada Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız. Raporu yönetim kurulu üyelerimiz, merkez ilçe başkanımız ile ilçelerin başkanlarının da bulunduğu bir toplantıda kararlaştırdık. Burada aldığımız karar gereği özellikle turizmcilerle ve patates üreticilerinin sorunlarını ön plana çıkaracağız. Turizmde şu ana kadar belirlediğimiz kadarıyla yaklaşık 4 bin 500 kardeşimiz işini kaybetti, turistik tesis sahipleri de zor günler yaşıyor. Patateste de üretici depoda kalan ürününü yok pahasına bile elden çıkaramamanın ızdırabını yaşıyor. CHP olarak bunlara kayıtsız kalmamız beklenemez. Bunları Genel Başkanımıza anlatacağız. Nevşehir’e özellikle turizm ve patates konusunda çözüm üretebilecek uzmanların ve milletvekillerinden oluşacak heyetlerin gelmesini, bölgede inceleme yapmalarını, direk muhatapları ile görüşerek çözüm odaklı bir yaklaşımı ortaya koymalarını isteyeceğiz. Ayrıca turizmcilerle ortak bir toplantı yaparak durumlarını ortaya koymalarını, çözüme birlikte ulaşma iradesine ulaşmayı istiyoruz” dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.