banner461
banner195

CHP Niğde Milletvekili Şafak’tan Şok Ürgüp İddiası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl binasında köy ve kasabalardan Parti"ye katılan vatandaşlara rozet takma töreni yapıldı. Törene katılan Niğde CHP Milletvekili Doğan Şafak bir konuşma yaparak AK Parti Hükümetine yüklendi. Şafak;Ürgüp’te Cuma namazı çıkışında kimlik kontrolleri yapılarak tutuklanıyor dedi.

CHP Niğde Milletvekili Şafak’tan Şok Ürgüp İddiası
01 Ocak 2013 Salı 12:06

banner143
banner134

 Niğde’nin çeşitli köy ve kasabalarından gelen misafirler CHP’ye katılarak rozetlerini taktılar. Törende bir konuşma yapan Niğde CHP Milletvekili Doğan Şafak,

 

Şafak konuşmasını şöyle sürdürdü:

Geçen beni Ürgüp’ün Şahinefendi köyünden aradılar Cuma namazından çıkan vatandaşların kimlik kontrolleri yapılıp tutuklanıyor diye. Eğer biz hükümet olup yapsaydık ya şu CHP’liler de cumadan çıkanı tutukluyorlar derlerdi buna kimsenin bir şey dediği yok. köylerden her gün 10-15 kişi mobeselerden esnaf odalarından oradan buradan tutuklanarak ceza evlerine götürülüyor. Çiftçi borçlarını ödemek istiyor fakat maliyeti 35 kuruş olan patatesi şimdilerde 10 kuruştan ambarlarda bekletiyor. Çiftçinin borçlarını ödeyebilmesi için en az 1 yıl süre verilmesi gerekiyor. Başbakan bugün örtülü ödenekten tam 1 milyar lira harcamış bunun hesabını halka vermiyor. Meclisin kurulma amacı bu harcanan paraları denetlemektir Sayıştay raporlarını kaçırarak halkın bütçesini halktan kaçırıyorlar. Böyle bir iktidar ile maalesef karşı karşıyayız. Belediyelerde sorunlar devam ediyor. 23 beldenin belediyesi kapatıldı. Bu Niğde önemli bir sorun 23 belediyeye kilit vuruldu. Hepsi özel idareye devroldu. Biz bu nedenle mecliste yaptığımız çalışmalarımızda 170’e yakın önerge verdik. Muhalefet olarak Niğde’nin sorunları ile tek tek ilgileniyoruz. Bor Şeker Fabrikası ile ilgi önerge verdik kapatılması konusunda gelen cevapta kapatılacak dendi. Silah fabrikası ile hükümet kanadından bir haber yok. Ardından ben Ecemiş çayı ile bir önerge verdim. Ecemiş suyunun Aksaray’a götürülmesi konusunda önemli bir çalışma var. Biz mecliste elimizden geleni yapacağız. Bugün burada 80 arkadaşımız partimize katılıyor. Bu katılımlar önümüzdeki günlerde artarak devam edecek her ayın 15 törenler düzenleyerek bu katılımları gerçekleştireceğiz. Partimize katılan vatandaşlarımızın biz bunlara niye oy verdik dememeleri için elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağız. Bugün katılan arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum partimize gönül verdikleri için.”

 

Şafak’ın konuşmasının ardından yapılan rozet takma töreni gerçekleştirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
seçkin kurt - 5 yıl önce
eyyy akp o lamba elbet bırgun patlayacak allah ın ıznı ıle
Avatar
asılkurt - 5 yıl önce @seçkin kurt
ürgüp de lamba yı söndürecek güç tanımıyorum
Avatar
abdullah harun - 5 yıl önce
cuma namazı kimlik kontrolu yapılıp tutuklama olmuşsa adam namaz kıldığı için değildir herhalde..akp bunu yapmış olabilirmi..? olduğu an oylarında büyük bir düşüş yaşanır.. bu millet dindara zulmü affetmez.. chp yi affetmediği gibi..
Avatar
kaymaklılı ali - 5 yıl önce
niğde milletvekili doğan beyde olmasa gerçekten patates üreticilerinin sorunları nevşehir çiftçisinin dertleri kamuoyuna açıklanmayacak yazıklar olsun ilimizin 3 iktidar partisine mensup vekili var üçüde bir doğan şafak etmez ama bu böyle gitmeyecek elbette bu halkı ağlatanlar elbette bir gün sandıkta bu halkta onları ağlatacaktır.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
benim duyduğuma göre bir kişi dahi tutuklanmamış sayın fib haber tutuklama oldu ise kaç kişi tutuklanmış konuya açıklık getirirseniz seviniriz teşekkürler.
Avatar
Admin - 5 yıl önce
gizligider chpli şafakın i̇ddialarına cevap verdi. haberi sitemizde: http://www.fibhaber.com/siyaset/gizligider-chpli-safakin-iddialarina-cevap-verdi-h2736.html