banner461

CHP’den Büyük Duyarlılık

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı uzun yıllardır akıllara gelmeyeni aklına getirdi. 1980 İhtilali sürecinde öldürülen İki CHP’linin ismini partinin il ve merkez ilçe başkanlığı odalarına verdi.

banner503
 CHP’den Büyük Duyarlılık
10 Temmuz 2014 Perşembe 18:36

banner143
banner134

 CHP’den Büyük Duyarlılık

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı uzun yıllardır akıllara gelmeyeni aklına getirdi. 1980 İhtilali sürecinde öldürülen İki CHP’linin ismini partinin il ve merkez ilçe başkanlığı odalarına verdi.

Şu ana kadar Partide il başkanlığı ya da merkez ilçe başkanlığı yapmış isimlerin aklına gelmeyen CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci ve yönetiminin aklına geldi. Partinin kendi mülkiyeti olan binasının girişinde dikkat çeken bu uygulama ile Partinin İl Başkanlığı odasının bulunduğu alana Zeki Tekiner Salonu, Merkez ilçe başkanlığının bulunduğu odaya ise Yavuz Yükselbaba odası isimleri verildi.

1980 İhtilali döneminde öldürülen CHP’nin eski il başkanı ve Milletvekili M. Zeki Tekiner ve beraberinde katledilen Yavuz Yükselbaba’nın isimlerinin geçte olsa böyle bir uygulama ile anılması galiba yıllardır çeşitli etkinliklerle kendilerini unutturmamak çabasında bulunan ailelerini büyük ölçüde sevindirecek.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aysegul yukselbaba - 6 yıl önce
kızı olarak çok memnun oldum vede duygulandım