banner461
banner195

CHP'li Mustafa Balbay Ürgüp'teydi

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Nevşehir de önce Hacıbektaş,Gülşehir sonra Ürgüp ve Avanos ilçelerine gitti. Balbay ;“269 gündür uyanmasını beklediğimiz Belkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Son 269 günde 16 kiloya inen Belkin Elvan’ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir” dedi.

CHP'li Mustafa Balbay Ürgüp'teydi
12 Mart 2014 Çarşamba 18:32

banner143
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Nevşehir de
İlgili Galeriye Git
banner134

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hacıbektaştan sonra Gülşehir ilçemize de ziyarette bulunarak ilçemizin köbeği tabir edilen CHP ilçe binasının balkonunda halka bir konuşma yaptı.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili değerlendirmesinde, "269 gündür uyanmasını beklediğimiz Berkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Son 269 günde 16 kiloya inen Berkin Elvan'ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir" ifadelerini kullandı.

 

Chp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yaptığı konuşmada, "Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda ise Sülale Devri var. Nasıl Lale Devri uzun sürmediyse Sülale Devri de uzun sürmeyecek" dedi.

Mustafa Balbay, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir'in Gülşehir ilçesine gelişinde CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci, CHP Gülşehir Belediye Başkan Adayı Salih Erdoğdu ve kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı. Balbay, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Daha sonra partisinin Gülşehir ilçesinde bulunan seçim bürosunun balkonundan toplanan halka seslenen Balbay, Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan ve hastanedeki 269 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümü ile ilgili hükümeti duyarsız kalmakla suçladı. Balbay konuşmasında, "Bir ekmek almak için evinden çıktığında alnına aldığı bir gaz kapsülü darbesiyle 269 gündür yaşam mücadelesi veren 15 yaşındaki Bekin Elvan kardeşimizin kaybedilmesi hepimizin içini burkmuştur. Bir ülkede, bir ülkenin yönetiminden sorumlu bir kişi böyle bir olay karşısında en azından bir başsağlığı dilemez mi? Bir Allah'ın rahmetini dilemez mi? Ruhu şad olsun demez mi? Maalesef Ankara'nın içinde bulunduğu gergin durum bugünkü hükümetin özellikle son bir yıldır ülkemizin ortak paydalarına duyarsız olduğu bir süreci ortaya koymuştur" diye konuştu.

 

Beş yılını demir parmaklıklar arasında geçirdiğini ancak arkasında ne kin, ne nefret en çok gelecek biriktirdiğini anlatan Balbay, "Türkiye Bereketli topraklara, dünyanın gıpta ettiği stratejik öneme sahip bir yerde bulunan bir ülkedir. Ancak memleketimiz iyi yönetilmemektedir. İyi yönetim için sadece Ankara'nın değil tüm Anadolu'nun omuz vermesi gerekir. Ülkemiz toprakları 100 milyon insanı doyuracak bir potansiyele sahiptir. Böyle bir memlekette saman dahil bütün gıda maddeleri ithal edilir mi? Önümüzde 3 önemli seçim var. Önümde hayatını partimize adamış insanlar görüyorum. Geride ise belki başka partilere oy vermiş veya verecek kardeşlerim var. Ama biz ülkede herkes eşit yaşasın, herkes mutlu yaşasın istiyoruz. İşte böyle bir Türkiye vaat ediyoruz" diye konuştu.

 

'ENGİN ALAN DA BU CADDELERDE ÖZGÜRCE DOLAŞABİLMELİ'

 

Kılıçdaroğlu'nu Başbakan, CHP'yi iktidar yapmak üzere yola çıktıklarını ifade eden Balbay, konuşmasında son Ergenekon davasından tahliye olanları da değerlendirdi. Gülşehir'e bir hafta veya 10 gün kadar önce gelseydi içinin biraz daha buruk olacağını anlatan Balbay şöyle konuştu,"Bu konumda şunu söyleyecektim 'Toplum katında, halkın vicdanında kabul görmeyen davalar nedeniyle şu anda hapiste yatan tüm yurtseverler kurtulduğu gün ben kendimi özgür hissedeceğim' diyecektim. Ama bugün, o gün gelmiştir. Ama, yine de sevincimiz yarımdır. Evet, Gülşehir'in caddelerinde artık Tuncay Özkanlar da, İlker Başbuğlar da, İşçi Partisi yöneticileri de özgürce dolaşacaklar, buna seviniyoruz. Ama, bu caddelerde Engin Alan da özgürce dolaşabilmeli. Biz herkesin özgürlüğünü istiyoruz. Bu memlekette elbette pek çok kurumumuz önemlidir. Ama memlekette yargı, hukuk ayaklar altına alınmıştır. Can güvenliği kadar önemli bir güvenlikte hukuk güvenliğidir. Türkiye'de bu kalmamıştır. Bunun çözümü halkı dinlemekte ve sorunlarına kulak vermekten geçiyor. Ankara'daki iktidar halkın sözünü değil, telefonunu dinliyor."

 

'GÜN SAYMA MAKİNESİ KULLANDIM'

 

Evlerinde para sayma makineleri bulunduran insanlar olmadıklarını kaydeden Balbay, kendisinin sadece demir parmaklıklar arkasında gün sayma makinesi kullandığını kaydetti. Balbay, "Telefon dinlemelerinden anladıklarına göre bugünkü iktidardakilerin evlerindeki bütün paraları sıfırlamışlar, geriye 30 milyon euro kalmış. Diyorlar ki, bir kısmını amcana, bir kısmını eniştene, kalanını kardeşin götürsün diyor. Yani Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda ise Sülale Devri var. Nasıl Lale Devri uzun sürmediyse Sülale Devri de uzun sürmeyecek" diye sözlerini tamamladı.

 

 

Balbay, ilçemizden ayrılarak programının devamı için Ürgüp ilçesine gitti

 CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BALBAY ÜRGÜP’TE

“BELKİN ELVAN UYANMADI AMA TÜRKİYE UYANDI”

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “269 gündür uyanmasını beklediğimiz Belkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Son 269 günde 16 kiloya inen Belkin Elvan’ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir” dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir’e gelen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hacıbektaş ve Gülşehir,Avanos ilçelerindeki programının ardından ürgüp ilçesine geldi.

Ürgüp Cumhuriyet Meydanında CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci, CHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Av. Murat Boz ve kalabalık bir partili gurubu tarafından karşılanan Balbay, kendisine sevgi gösterisinde bulunan Ürgüplülerle kucaklaştı.

Ürgüp Sinema Kültür merkezin meydanda vatandaşlara hitap eden Balbay, Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan ve hastanedeki 269 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Elvan’ın ölümünün tüm Türkiye’yi yasa boğduğunu ifade eden Balbay: “269 gündür uyanmasını beklediğimiz Belkin Elvan uyanmadı ama öyle görüyorum ki Türkiye uyandı. Belkin Elvan’ın ölümü lütfen herkesin yüreklerindeki mührü açsın artık.Bu ülkede 14 yaşındaki delikanlılığa yürüyen bir çocuk ekmek almaya giderken eğer alnından yediği gaz kapsülü ile yaşamını yitiriyorsa bu ülkede hiç kimsenin can güvenliği ve hukuk güvenliği yok demektir. Artık görünüyor ki ekmek aslanın ağzında değil ekmek gaz kapsülünün ötesinde, ekmek gaz bombasının ötesinde. Ekmeğe kan doğradılar. Çocuklarımızın, gençlerimizin bakkala ekmek almaya giderken güvenliklerinin olmadığı bir Türkiye yarattılar. Son 269 günde 16 kiloya inen Belkin Elvan’ın ağırlığı altında bu hükümet ezilecektir. Bütün Türkiye bu acıyı yüreğinde hissediyor ve Anadolu’nun dört bir tarafındaki insanlar ‘bunu kabul etmeyiz’ diyor. “ şeklinde konuştu.

Ergenekon davasındaki son tahliyeleri de değerlendiren Balbay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Beraber sizlerinde yüreğinde olan insanların büyük çoğunluğu demir parmaklıkların ardında idi. Bereket ki onların bir bölümü birkaç gün içerisinde ardarda çıktılar. Ama başta Gezi olaylarındaki delikanlılar olmak üzere demir parmaklıkların ardında hala özgürlüğü bekleyen kardeşlerimiz var. Onlarda

özgür olduğu gün biz kendimizi özgür hissedeceğiz. Onlarda özgür olmadan biz kendimizi özgür hissetmeyeceğiz. “

Balbay, Ürgüp programının ardından Avanos ilçesine gitti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşrhirli - 4 yıl önce
Darbeci defol
Avatar
ürgüp - 4 yıl önce
sayın bakanımdan fazla kalabalık vardı.
Avatar
demokrat - 4 yıl önce @nevşrhirli
adam yüce türk adaleti karşısında hesabını verdi hapisten çıktı,sen kendini okadar cesaretli sanıyorsan git bu lafı karşısında söyle bakalım,bilgisi ve görgüsü ile seningibleri 4 e katlar 8 e böler birde cila çeker anladınmı......