banner461
banner195

CHP’li Usluer ve Çetin’den AK Parti’ye Ağır Sözler

Hafta sonunda Nevşehir’de Partilileri ile buluşan CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer ve CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, il merkezi ve ilçelerde yaptıkları gezi ve toplantıları değerlendirdi. Her iki isimde ülkenin iyi yönetilmediğini dile getirdi.

 CHP’li Usluer ve Çetin’den AK Parti’ye Ağır Sözler
08 Aralık 2014 Pazartesi 17:04

banner143
CHP’li Usluer ve Çetin’den AKP’ye Tepki
İlgili Galeriye Git
banner134
 CHP’li Usluer ve Çetin’den AKP’ye Tepki

NEVŞEHİR(MHA) Hafta sonunda Nevşehir’de Partilileri ile buluşan CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer ve CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, il merkezi ve ilçelerde yaptıkları gezi ve toplantıları değerlendirdi. Her iki isimde ülkenin iyi yönetilmediğini dile getirdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci ve Partili yöneticilerin de katılımı ile Nevşehir’de yaptıkları gezilerde Vatandaşların AKP’li Nevşehir Milletvekillerini kendilerine şikayet ettiklerini dile getirirken, Ülkede Kim Cumhurbaşkanı, Kimin Başbakan olduğu karmaşasının da her geçen büyüdüğüne dikkat çekti.

AKP İktidarının Sonu Gelmiştir…

Nevşehir’de karşılaştıkları sorunların aslında ülke genelinde yaşanan sorunlarla büyük oranda benzer olduğuna değinen CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, “Parti genel merkezimizin görevlendirmesi ile seçime kadar Nevşehir’le görevlendirildik. Hafta sonunda İl Başkanımız Sayın Mehmet Değirmenci ile birlikte ilçelerimizi gezdik ve teşkilatlarımızla toplantılar yaptık. Teşkilatlarımızın bizden beklentilerini, bizim onlardan beklentilerimizi konuştuk. Ardından esnaf ziyaretleri de yaptık. Aslında Nevşehir’in sorunları Türkiye’nin genel sorunlarından çok farklı değil. İşsizlik Nevşehir’de de büyük sorun. Nereye gittiysek bir dokunup bin ah işittik. Gençler işsiz, Üniversite mezunları işsiz. Anneler ve balar ise çaresiz. Yandaşa iş verme, yanında olmayanı işsiz bırakma her yerde olduğu gibi burada da var. Bu durum tabi ki bizleri bir hayli üzdü. Türkiye genelindeki sorunları da konuştuk. Örneğin bedelli askerlik konusunda Nevşehir ve ilçelerindeki vatandaşlar tepkili. Zira 18 bin TL vererek vatani görevin yapılması düşüncesine halkımız tepkili. Genel olarak düşünce bu yasanın varlıklı ailelerin çocukları için çıkarıldığı, iş bulmakta zorluk çeken Vatandaşların çocuklarının ise askerlik yapmaya zorlandığı gibi düşünce hakim. Vatandaş 17 ve 25 Aralık yolsuzluklarını konuşuyor. Güneydoğu’da üzeri kapatılmak istenen terör olayları, Suriyeli mültecilerin yaşadığı ve ülkemiz insanlarına yaşattığı sorunlar onların da gündeminde. Görünen o ki, AKP iktidarının sonu görüldü. Ülkede kimin Cumhurbaşkanı, Kimin başbakan olduğu bile belli değil. Cumhuriyetin değerlerinin tüketilmeye çalışıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Tüm bu nedenlerle Haziran ayında yapılacak olan seçimler ülkemiz açısından büyük önem taşıyor. Din eğitiminin ilkokullarda zorunlu olarak okutulması ve Osmanlıcanın ders müfredatına konulması gibi sorunlarda görmezlikten gelinilmez. Nevşehir’de AKP İktidarından ve Milletvekillerinden şikayetlerde daha biz sormadan bize iletilen sorunlar arasında idi. Nevşehir’de en az bir Milletvekilini ama ben inanıyorum 2 Milletvekilini kazanmak için burada mücadele edeceğiz. Halkımızın bizlere güvenmesini istiyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, Militan Partililiğini Sürdürecekse O Makamı Terk Etmeli

Nevşehir’de düzenledikleri gezilerin ardından Nevşehir için iki önemli sorunu değerlendiren CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine oy vermeyenleri ötekileştirmek yerine o makama layık bir tutum sergilemesini beklediklerini dile getirdi.

Turizm konusunda ve Patates Çiftçisinin içerisinde bulunduğu icra çıkmazı konusunda bir an önce AKP Milletvekillerinin konuyu Meclise taşıması gerektiğini kaydeden CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, “Nevşehir’de iki ayrı sorun ile zarar veriyor. Bunlardan birincisi yabancı turizm firmalarının Nevşehir’e yok pahasına getirip gezdirdiği turistler Nevşehir’e zarar veriyor. Çok ucuz bir turizm anlayışı hakim burada. Otellerde çalışan insanlarımızı asgari ücrete mahkum tutuyorlar. Bu sorunların mutlaka aşılması gerek. Bölge daha fazla gelir elde edebilir bu turizmden. Öte yandan Nevşehir turizm kadar Ülkemizin en önemli patates üretim merkezlerinden biri idi. Uygulanan karantina ve ardından Patates üreticisinin artık ekim bile yapamaz hale gelmesi oldukça üzücü. Derinkuyu’da 1999 yılından bu yana kalan borçların çiftçiye fatura edildiğini öğrendik. İcralarda Çiftçiyi canından bezdirmiş. Konunun özellikle AKP iktidarı ve Milletvekilleri tarafından meclise taşınması gerekir. Bu duruma bir an önce el atmalılar. Bu kentin milletvekillerinin vereceği bir önergeye biz destek olacağız. Türkiye gerçekten iyi yönetilmiyor. Ben Plan ve Bütçe komisyonu üyesiyim. Maliye bakanı bize 1 Milyar 370 Milyon TL’lik bir bütçe çıkarmıştı Cumhurbaşkanlığı sarayı için ama ortaya çıkan maliyetin Dünyanın en zengin ülkelerinin bile altından kalkamayacağı orana ulaştığına tanıklık ediyoruz. Türkiye işsizlikte % 10’ları aşmış, Ekonomisinin % 40’ı kayıt dışı olan, emeklilerin çok büyük bir bölümünün açlık sınırının altında olduğu bir dönemde böyle bir israfın ve haramın tüm Vatandaşlarımızın gözleri önünde yapılması hiç hoş değil. Hükümetin bir an önce kendisine çeki düzen vermesi gerek. Cumhurbaşkanlığına çıkan zatın da artık o makama yakışır hareket etmesini bekliyoruz. Yurttaşlar arasında ayrım yapmadan, kendisine oy vermeyenleri ötekileştirmemesi gerek. İllaki Militan partililik görevini sürdürecekse o koltuğu terk etmesi gerekir. O yüce makamı, Atatürk’ün makamını kirletmeden ayrılması ve partisinin başına tekrar dönmesi gerektiğini düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MUHAMMED - 4 yıl önce
si̇zi̇ i̇slam düşmanlari si̇zi̇ bu mi̇llet cehepe ye eşşeği̇ bi̇le emanet etmez si̇z bu ülkede kurani yasaklayan parti̇si̇ni̇z
Avatar
halk - 4 yıl önce
siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ya. siz mi bu ülkeyi yöneteceksiniz, sizin amacınız ....... sizin genel başkanınız ssk yı yedi bitirdi ülkeyi ne yapar allah bilir. sizin neden esnafla çekilmiş resimleriniz yok burda, çünkü esnaftan halktan aldığınız tepkiyi biz biliyoruz, kimse size yüz vermedi, elinizi sıkmadı bür çok esnaf, abdestsiz namazsız nasipsiz insanlara bizim melekette selam dahi verilmez anlayın artık bunu...
Avatar
polat - 4 yıl önce
Reisi Cumhur militan değildir yüzde 52 oy almıştır militan sizsiniz polislere ana avaat küfür eden militan chp li vekillerdir
Avatar
NE DİYELİM - 4 yıl önce @halk
halk sözcüğü sol bi̇r söylemdi̇r.yürei yetiyorsa mv.leriniz chp üyesi̇ni̇n karşisinda halkin önünde olsunlar.kulluk anlayişini yikan ,cumhuriyeti kuran,türk sözcüğünü özğürce kullanan insanlara ibadet özğürlüğünü sağlayan parti chp.sömürgecilere karşı en büyük savaşın önderleri chp kadrolarıdır.17-25 aralık size bir şey anımsatıyor.
sen yetmezsin vekillerini alanlarda bekliyoruz.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
yorumcu polat efendi almanyada hitlerde secimle gelmisti ama hitlerin macerasini bilmeyen yok, tarih bilgisinden yoksun polat hem militan hem diktator dunya tarihini incelemini tavsiye ederim diktatorler ve militanlik nasil olunur