banner461
banner195

Çiftçi: Akan Kan Durmalı…!

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çifti, şehit aileleri ve Gaziler olarak akan kanın durması için çözüm istediklerini söyledi.

Çiftçi: Akan Kan Durmalı…!
24 Nisan 2013 Çarşamba 18:38

banner143
banner134

 Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çifti, şehit aileleri ve Gaziler olarak akan kanın durması için çözüm istediklerini söyledi. Çiftçi, "şehit ve gazi aileleri olarak ortak paydamız, gerilimi tırmandıran değil sorun çözen bir tavır sergilemektir." dedi.

 

Çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çiftçi, Nevşehir şehit aileleri ve gazileri olarak kimsenin tarafı olmadıklarını kaydetti. Çiftçi, "Bizler daima doğrunun, adaletin ve hukukun yanında olmayı tercih ettik. 2008 yılından bu yana dernek olarak daima doğru bildiğimiz bu ülkenin bu ilin, şehit ailesinin ve gazinin menfaatleri doğrultusunda hareket ettik. Gayemiz her zaman ilimize, ülkemize az şehit gelmesi oldu. Biz bu vatan için taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk. Kimseye bir borcumuz kalmamıştır. Başkalarının bizlere borcu vardır. Kimsenin derneğimize hakaret etmeye ve aşağılamaya hakkı yoktur." ifadelerini kullandı.

 

Çiftçi şöyle konuştu: "30 yıl silahlı bir terör örgütü ile baş edilmeye çalışıldı, ne teröristler amacına ulaşabildi ne de devlet zaferini ilan edebildi. Terörün stratejisinde, taktik araçlarında değişiklikler olduğu ortada. Sebep üzerinde tartışmak fırsatı değerlendirmeye engel değil. Fırsat, barış ve huzur umutları içinde kırgınlıkları onarıp milleti tek bir irade halinde bir araya getirme fırsatıdır. Çevremiz tuzaklarla dolu, ama aynı zamanda da fırsatlarla doludur. Anahtar bu coğrafyada yaşayan insanların kendisini bir millet olarak hissetmesidir. Çözüm, tüm siyasi partilerin millet mimarisine yapıcı katkılarda bulunması ile mümkün. Eğer millet ile devletin özleştiğine dair bir çözüm üretemiyorsanız milleti yüceltmeniz çok zor olacak."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yani - 5 yıl önce
allah iftira atan,şerefsizlik yapan,iki yüzlülük yapan,şerefsizlerin belasını versin değilmi çiftçi.
Avatar
nevşehirli - 5 yıl önce
böyle konuşarak şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz, bence daha fazla nevşehirlilerin gözünden düşmeden görevinizden ayrılınki gerçek bir şehit yakını ya da vatanını seven bir gazi otursun oraya ramazan bey ,,, saygılarımla
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
akillerin haberi altında bir yorum vardı tokiden maaş aldığına dair, neyin nesi gazeteye gelsen de bir cevap versen. bir dernek başkanına şaibe altında kalmak yakışmaz.
Avatar
gazi - 5 yıl önce
uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş şehit ailesinin yada gazinin ne çektiğini nasıl zorluklarla karşılaştıgını hayatını nasıl sürdürdüğü hakkında bence en ufak bir düşünceniz yada fikriniz yok kan dursun derkende tek bayrak tek millet tek bayrak tır dernegimizin kırmızı çizgisi şehit ailesini veya gaziyi aşağılamak hakaret etmek milliyetçilik değildir, şehidine gazisine sahip çıkmayan toplum yok olmaya mahkumdur saygılarımla....
Avatar
rüzgar - 5 yıl önce
öyle nazik bir yere getirilmiş ki.at koşturuyor gıkını çıkartan yok.konumunu öyle iyi kullanıyor ki.çok zekice.bu istismar nereye kadar gidecek bakalım.
Avatar
rüzgar - 5 yıl önce
bunun verdiği mesaja ne mübarek insanların,ne ak partinin ne de milletin ihtiyacı yok.
Avatar
MUAMMER - 5 yıl önce
atatürk bize hertürlü kötülüğü yapan yunanli ile barişti bugün de atatürkün torunlari bize yunan kadar eziyet eden pkk ile barişiliyor diye atatürkün torunu olmakla övünen mhp ve chp bu işe niye karşi çikiyor anlamadi
Avatar
kim ister - 5 yıl önce
kim ister 20 yaşında gencecik ana kuzuzu şehit olsun bu ülkenin % 99 u zannedersen akan kan dursun ister. ama akp neyin karşılığı durduruyor bu akan kanı, vatanın bölünmesi karşılığı ise, türklüğü inkar karşılığı ise, atatürkü, t.c.yi silme karşılığı ise bırak o kan oluk oluk aksın tarihte olduğu gibi o akan kanda tüm hainler boğulurda içinde sizde boğulmayın. bizde çözüm olsun diyoruz ama çözüm olurken ne kazanıyoruz neyi kaybediyoruz bilmek yüce türk milleti olarak hakkımız değilmi? aklı evvel ramazancım, sen çık toki yöneticiliğine niye getirildin, kaç tl. maaş alıyon onu açıkla