banner461

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Nevşehir'de Hedef Yüzde 65 Oy

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının Türkiye'nin önünü daha da açacağını söyledi.

banner503
Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Nevşehir'de Hedef Yüzde 65 Oy
09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:05

banner143
banner134
Nevşehir'de Hedef yüzde 65... Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda yüzde 50’nin üzerinde bir oy alarak köşke çıkacağını söyleyen AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir’de ise Erdoğan’ın oyunun yüzde 65’le ulaşacağını belirterek: “Aslı varken hiç kimse kopyasına veya suretine itibar etmez diye düşünüyorum” dedi. 
AK Parti Milletvekili Gizligider yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 10 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan 1. Turda Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 50’nin üzerinde bir oy alacağını iddia eden Gizligider, Nevşehir’de ise bu oranın daha da üst seviyelere çıkacağını kaydetti.Gizligider: “İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçim süreci hem ülkemiz hem de şehrimiz için hayırlara vesile olur. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yapılan anketlerde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan şu anda yaklaşık 10 puan ilerde gözüküyor. Nevşehir’de bu oran daha da yüksek. Bunun korunacağına inanıyorum ben . Nevşehir’de yüzde 65’lere yakın bir oy alacağımızı tahmin ediyorum. Çünkü yerel seçimlerde özellikle bizim gibi kentlerde aday hep ön planda. Hangi adayı koyarsanız koyun onu istemeyen birileri olabiliyor. Ama bu seçimde bizim avantajımız Recep Tayyip Erdoğan ismi. Bu sefer oyu bizzat kendisine; Recep Tayyip Erdoğan’a isteyeceğiz. Bunun bizim için büyük bir avantaj olacağını düşünüyorum. Bu noktada şimdi biz sadece ‘Acaba başbakanlıkta mı kalsa?’ diye düşünüyoruz. Yoksa onun seçilemeyeceği gibi bir düşünce hiç kimsede yok. Kendisi bizim davamızın ebedi lideridir. Bir yere gittiği de yok. Sadece bir görev değişikliği olarak algılayacağız bunu, olması gereken bir görev değişikliği. Bizim bir davamız var ve bu bir siyasi hareket olmanın ötesinde. Bu davamızın lideri de Recep Tayyip Erdoğan. Biz kendisini Türk Milleti olarak çok seviyoruz. İnşallah halk tarafından ilk kez seçilen Cumhurbaşkanı olarak milletimize hizmet etmeye devam edecek” diye konuştu.
Bir çok muhalefet partisinin destek verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kıyaslanamayacağını ifade eden Gizligider, CHP ve MHP’nin kendi içerisinden bir aday çıkartamamasını ise bu partiler için bir hezimet olarak değerlendirdi. Muhalefetin AK Parti tabanından oy alabilmek için İhsanoğlu ismi üzerinde birleştiğini ancak bunda başarılı olamayacaklarını söyleyen Gizligider sözlerini şöyle sürdürdü:
“En doğru anket seçim günü yapılan ankettir yani seçimin kendisidir. Ancak bu noktada bu güne kadar yapılan kamuoyu yoklamalarına göre yüzde 50’nin üzerinde bir taban puanımız var. Ben başbakanımızın ilk turda yüzde 53-55 oy alarak Cumhurbaşkanı seçileceğini düşünüyorum. Tabi muhalefet partilerinin ortak çatı adayına da baktığınızda bir şekilde dünya ve Türkiye AK Parti vesilesiyle girdiği görülüyor. Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımızın yoğun kulisleri neticesinde İslam Konferansı Örgütünün Genel Sekreteri olarak seçildi ve bundan da büyük mutluluk duyduk açıkçası. Bizim şu anda hiçbir adaya olumsuz bir şey söylemeye ihtiyacımız yok. Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan zaten. Bunun ötesinde bir mukayese gerek bile olmadığını düşünüyorum. Ben seçimlerde ilk turda yüzde 50’nin üzerinde bir oy alarak Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyorum. Bir şekilde bizim literatüre soktuğumuz, bizim partimizin, başbakanımızın, cumhurbaşkanımızın yoğun gayretleri ile görece getirdiğimiz bir şahsın aleyhinde konuşmak bize yakışmaz diye düşünüyorum. Zaten millet takdir edecektir. Bir de şu var tabi ki; ne sol hareket nede milliyetçi hareket kendi içinden bir aday çıkartamamış ve bizim tabanımıza hitap edeceğini düşündükleri bir adayla çıkıyorlar. Bu onlar açısından bir hezimet. Bizim açımızdan da hareketimizin geldiği seviye olarak mutluluk verici. Ama aslı varken hiç kimse kopyasına veya suretine itibar etmez diye düşünüyorum”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Turgay sener - 6 yıl önce
Insaallah öyle olacak allahın izniyle herkes allah rızası için Tayyip beye borcunu ödesin o zaman işte bu zaman ; ayrıca fetullahci lara dikkat
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
fetoşculara dikkat demiş arkadaş dogru söylemiş bu ajanların ne yapacagı belli olmaz hainligi iyi bililrler
Avatar
Nevşehir'li - 6 yıl önce
canınız neler de istiyor :))))) onun yerine taze fasulye var yer misiniz?
Avatar
Hamdi ÖZ - 6 yıl önce @Turgay sener
hedef 12,cita 66 yozgat ta inecek var
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
ne davası sayın gizligider dava necmettin erbakanla yaşandı ve bitti şimdi cep davası başladı
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 6 yıl önce
ebu-vekil gizli-gider bey %65 demiş yaşıyalım görelim o vakit.
Avatar
SENE 1995 - 6 yıl önce
inanç ile umut ettik yarına/ ak gelecek her karanın yerine/ zaman gebe her şey burun buruna/son damlalar taşacak/herkes buna şaşacak/geliyoruz korkusuz/şuu maskeler düşecek- allah iyiliğini versin uğur ışılak tam 20 sene olmuş senden bu sözleri dinleyeli yaşayp görüyoruz işte- bu rte tam bir turnusol kağıdı-kim kiminle iş tutarmışta bu millet uyurmuş yahu- bu usta büyük adam dün badem bıyıklılara sövenler bugün bir badem bıyıklıya oy verecek elleri mahkum 2015 seçimine de artık cübbeli ahmeti aday yaparlar!
Avatar
VATİKANCI EKMEL - 6 yıl önce
ekmel kimin adayı mhp-chp'nin dergibisiniz, 13 aralıkta vatikanda ne oldu, 17 aralık perasyonundan 1 gün önce 16 aralık 2013te takvim gazetesinde ergün diler esaskız yazısında köşk seçimi-vatikan ve ekmelden bahseden yazısını okuyun