banner461
banner195

Darbeci Generallerin Dudak Uçurtan Mal Varlıkları

Komisyondan Çıkan Şok Rapor: Darbeci Generaller ve Yakınları Emlak Zengini Çıktı! İşte O Çarpıcı Listenin Detayları...

Darbeci Generallerin Dudak Uçurtan Mal Varlıkları
28 Kasım 2012 Çarşamba 16:12

banner143
banner134

Mali Suçları Araştırma Kurumu’nun 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren ve komuta kademesi ile birinci derece yakınlarının mal varlıklarına ilişkin hazırladığı raporun ayrıntıları ortaya çıktı. Raporda, ...

 

Mali Suçları Araştırma Kurumu’nun (MASAK), 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren, Tahsin Şahinkaya, Nurettin Ersin, Nejat Tümer ve Sedat Celasun ile yakınlarının 1 Ocak 1977-24 Eylül 2012 tarihleri arasındaki mal varlıklarıyla ilgili rapor, mahkemeye ulaştı.

 

Raporda, 12 Eylül darbesini yapan komuta kademesinin yakınlarının gayrimenkul zengini olduğu ortaya çıktı.

 

TBMM Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nun talebi üzerine hazırlanan rapora göre, 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Genelkurmay Başkanı Kenan Evren’in kızı Miray ile evli Maksut Göksu’nun, Ankara Çankaya’da 3 adet betonarme kargir binası, Ankara Gölbaşı İncek’te imarlı 4 adet arsası, Erzurum Aziziye’de arsası, Hatay Belen Karapelit’te 10 adet arsası, İskenderun’da 7 arsası, Marmaris Turunç’ta arsası bulunuyor.

 

Evren’in kızı Şenay Gürvit ile evli Erkan Gürvit’in ise, İstanbul Sarıyer’de 41 daireli kargir apartman ve arsası, Şişli’de rezidansı var.

 

ŞAHİNKAYA AİLESİ’NİN 90 DUBLEKSİ

12 Eylül döneminin Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’nın oğlu Serdar Şahinkaya’nın İstanbul Kadıköy’de dairesi, kızı Sema Şahinkaya’nın eşi Mustafa Cemil Kartal’ın Kocaeli Gebze’de kereste fabrikası olan tarlası, Yalova Çiftlikköy’de 90 adet betonarme dubleks blok binası, 3 adet betonarme tek katlı işyeri olduğu belirlendi.

 

ERSİN AİLESİ’NİN 169 YAZLIĞI

Raporda Nurettin Ersin’in oğlu Oktay Ersin ve kızı Yıldız Ülgenalp’in ise Çankaya Ayrancı’da kargir apartman, Bodrum Gökçebel’de 29 blok ve 169 bağımsız bölümden oluşan binaları bulunduğu belirtildi.

 

Oktay Ersin’in, Bodrum Karakaya’da avlulu kargir evi, gelini Gülten Jülide Ersin’in ise Ankara’nın Çayyolu semtinde 14 bloktan oluşan kargir apartmanı olduğu belirtildi.

 

Ersin’in eski gelininin ise Etiler’de 300 bin, 165 bin, 140 bin ve 156 bin liralık ayrı ayrı hesapları olduğu belirtiliyor.

 

OSMAN SEDAT CELASUN’UN ÇANKAYA’DA 224 DAİRESİ

12 Eylül 1980'de komuta kademesinde bulunan Milli Güvenlik Konseyi üyesi, Jandarma eski Genel Komutanı emekli Orgeneral Osman Sedat Celasun’un gelini Füsun Celasun’un Ankara Çankaya’da 224 daireli, 5 katlı, 28 bloktan oluşan kargir apartmanı olduğu bulunduğu belirtildi.

 

NEJAT TÜMER’İN BANKA HESABI

12 Eylül'ün Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Nejat Tümer’in gelininin ise İstanbul Etiler’de banka şubesinde 543 bin 49 liralık, 126 bin 401 liralık ve 81 bin 522 liralık hesabının olduğu belirtildi.

 

ntvmsnbc


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 6 yıl önce
o mevkilere hizmet için değil devletin malını sömürmek için gelmişler.vatanı korumak değil allah korusun vatanı satar bu yiyiciler işkenceciler.bakalım öbür tarafta lcd ekranın karşısında sorgu suale çekeceklermi bakalım?
Avatar
mustafa yıldırım - 6 yıl önce
herkes demokrasiyi bırakıp ordudan medet umuyordu ne oldu şimdi
Avatar
Güven ÇELİK - 6 yıl önce
allah belalarini versin kim bu milletin hakkini yadiyse
Avatar
HÜSNÜ PISMEK ALMANYA - 6 yıl önce @hakan
kul hakki yiyenlerin vay haline allah bellarini versin her kim olursa kul hakkiynan ahirete göcenleri canabi allah zaten af etmiyor yaziklar olsun ...........................................
Avatar
hulusi - 6 yıl önce
allah kahretsin sizi bizde general paşa denince plevne kahramanı osman paşa gibi sanmıştık meğer siz seviye belirtilemeyecek kadar alçakmışsınız
Avatar
hasan - 6 yıl önce
ben şahsen bunların doğru olduğuna pek inanmıyorum.eğer doğru ise haram olsun
değilse iftira atanlar allahından bulsun
Avatar
cemil - 4 yıl önce
yazıklar olsun kimlere güvenmişiz
Avatar
Mete kolluk - 2 yıl önce
Hak yiyen bok yer şimdi boku yediler