banner461

Derinkuyu CHP İlçe Başkanı'ndan Darp Edildikleri Öne Sürülen Şahıslarla İlgili Açıklama

CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Taşkesen: “Polislik mesleği, vatandaşa hakaret etme, adam dövme, hastanelik etme, komaya sokma mesleği değildir”...

banner503
Derinkuyu CHP İlçe Başkanı'ndan Darp Edildikleri Öne Sürülen Şahıslarla İlgili Açıklama
15 Temmuz 2014 Salı 00:39

banner143
banner134
CHP Derinkuyu İlçe Başkanı Taşkesen: “Polislik mesleği, vatandaşa hakaret etme, adam dövme, hastanelik etme, komaya sokma mesleği değildir”

 

    Derinkuyu ilçesinde trafik cezasına itiraz eden şahısların darp edildikleri iddiasıyla ilgili olarak Derinkuyu CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen bir açıklamada buldu.

CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen’in açıklaması: “Bilindiği üzere 11 Temmuz Cuma günü ilçemizde iki kardeş Emniyet görevlileri tarafından emniyete elleri kelepçeli olarak getirildikten bir müddet sonra yine emniyet tarafından çağrılan ambulansla Nevşehir Devlet Hastanesine gönderilmişlerdir. Kardeşlerden birisi beyin kanaması teşhisiyle ameliyata alınmıştır. Halen hastanede olup durumu ciddiyetini korumaktadır. Bu olayı kınıyoruz.

      Toplumsal adaletsizlik ve eşitsizliklerin had safhaya ulaştığı ülkemizde son zamanlarda polis şiddeti sonucu böyle vahim tablolar ortaya çıkmaktadır. İktidardan aldıkları övgü ve pohpohlarla hukukun kendilerine verdiği görev ve yetkilerin dışına çıkmaktadırlar. Elbette teşkilatın hepsini aynı kategoriye koymak haksızlık olur.

       Polislik mesleği; vatandaşa hakaret etme, adam dövme, hastanelik etme, komaya sokma mesleği değildir. Emniyet teşkilatı infaz kurumu olamaz. Ama maalesef polis yargının yetkilerini kullanır hale getirilmiştir. Şiddeti uygulayan kadar uygulatan bir zihniyetle de karşı karşıyayız. Polisler kendilerini denetim dışı görme noktasına getirilmişlerdir. Bu olayları kimse münferit hadiseler diye geçiştirmemelidir. Ayağı takıldı, düştü, kafasını duvara çarptı gibi söylemleri kimseye yutturamazsınız. Elleri kelepçeli olarak emniyete getirilen bir kişinin yine emniyetten hastaneye gönderilmesini nasıl izah edebilirsiniz? Geçmişte de yaşanan bu tür olaylar hiyerarşik yapı içerisinde kapatıldı, örtbas edildi. Bizler bu olayda da aynı endişeleri taşımaktayız. Yine de her şeye rağmen halkımızı sağduyuya davet ediyoruz.

     Bizler CHP Derinkuyu İlçe Yönetimi olarak bu vahim ve kabul edilemez olayın yakın takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

      Şaban Tunca kardeşlerimize ve ailesine geçmiş olsun diyor, kendisinin biran önce sağlığına kavuşup aramıza katılmasını temenni ediyoruz.”

Kaynak: Derinkuyu Haber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zorbalık - 6 yıl önce
zorbalık yapcak sa gitsin başka yerde yapsın polis se polislini bilsin hem de araç aşırı yük olup olmadı polisin işi değil karayolları genel müdürlüğünce yapılır.o halde neyin kafasını yaşıyon sen.
Avatar
hasan - 6 yıl önce
diyarbekirde görev yapsa kuzu nevşehirde kurt delanlı olun beyler
Avatar
ibrahim - 6 yıl önce @Zorbalık
bilende konuşuyor bilmeyende ağızlar torba değilki büzesin.zorba zorba konuşuyorlar
Avatar
narli - 6 yıl önce
Tayyip olmasa bunlara basgelinmez valla polis değil sanki başbakan aslin ne senin polis sen o senin mesleğin onu unutma
Avatar
Yasin e - 6 yıl önce
Para koparmak ıstemişlerdir vermeyınce boyle olmuşdur ama tonaj polısın işi deildir