banner461
banner195

Derinkuyu’da taşımalı eğitim toplantısı

Derinkuyu Milli Eğitim Müdürlüğünde Taşımalı Eğitim toplantısı yapıldı.

Derinkuyu’da taşımalı eğitim toplantısı
10 Ekim 2014 Cuma 18:48

banner143
banner134
Derinkuyu Milli Eğitim Müdürlüğünde Taşımalı Eğitim toplantısı yapıldı....Derinkuyu ilçesinde taşımalı eğitim için SS. Derinkuyu Otobüsleri servis araç şoförleriyle toplantı düzenlendi.

     Düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Pınar, İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği polis memuru Suat Şanver, İlçe Jandarma Komutanlığından Uzman Jand. Çvş. Cevat Hotlu ile Derinkuyu Otobüsleri Başkanı Mustafa Yılmaz ile birlikte 30 şoför ve okul müdürleri katıldılar.

      Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Pınar toplantıda yaptığı konuşmada, “Eğitim sadece okullarla sınırlı değildir. İki gündür Türkiye’mizde yaşananlar eğitimsizliğe bir örnektir. Şoförler olarak öğrenciler karşısında eğitimli olmalıyız. Bizler çocuklara örnek olmamız konusunda çok dikkatli olmalıyız. Çocuklar davranışlarımızı örnek alacaktır. Bu bakımdan davranışlarımıza dikkat etmeliyiz” dedi.

       İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği polis memuru Suat Şanver’de, “Şoförler öğrencileri taşımada yasalara uygun hareket etmelidirler. Taşımacılıkta istenilen belgelerin mutlaka olması gerekir. Belgeler eksik olduğunda trafik cezası uygulanır. Şoförlerin de öğrenciler karşısında kötü davranışlardan sakınmaları gerekir.  Öğrencileri taşırken trafik kurallarına uyulmalıdır” dedi.

      Taşımalı eğitimde Derinkuyu İlçesi, kasaba ve köylerinden ve  Niğde İline bağlı Kayırlı ile Ağcaşar köyünden olmak üzere toplam 467 öğrenci 30 servis aracıyla taşınıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.