banner421
banner461
banner195

Dokunulmazlık Teklifi Meclis'ten Geçti

Dokunulmazlıkların kaldırılması teklifi, referanduma gitmeye gerek kalmaksızın kabul edildi. Dokunulmazlık teklifi Meclis'ten geçti

Dokunulmazlık Teklifi Meclis'ten Geçti

banner143
banner134
Meclis Genel Kurulu, bugün hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur görüşmelerini yaptı. Teklifin ilk maddesi 373, ikinci maddesi 374 ve geneli de 376 oyla kabul edildi. Böylece teklif, referanduma götürülmesine gerek kalmaksızın kabul edilmiş oldu.

Oyunu Yeni AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ile birlikte kullanan Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider; "
Anayasa değişikliğinde 373 kabule ulaştık.Sayın Genel Başkan ve Başbakanımız ile oyumuzu kullandık, yeni süreç mübarek olsun" dedi.

Hangi madde kaç oyla kabul edildi?

TBMM Genel Kurulunda dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi 376 oyla kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin kanun teklifinin birinci ve ikinci maddelerinin oylanmasından sonra kanun teklifinin tümü oylandı. 531 milletvekilinin katıldığı oylamada 376 kabul, 140 ret, 5 çekimser, 7 boş oy çıkarken, 3 oy da geçersiz sayıldı. Böylece kanun teklifi kabul edildi.

İLK MADDE
İlk madde 373 oyla kabul edildi. Oylamada 138 ret, 9 boş ve 3 geçersiz oy kullanıldı.

İKİNCİ MADDE
2. madde, 374 oyla kabul edildi. İkinci maddeye 136 ret, 11 boş, 4 çekimser ve 1 geçersiz oy kullanıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.