banner461

Ekmeleddin İhsanoğlu'na Nevşehir'de Rağbet Yok...

Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerine 2 hafta kala çok sayıda partinin desteği ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yurdu dolaşan Ekmeleddin İhsanoğlu’na İlimizden ciddi manada bir destek olacağı gözlenmiyor. Zira, başta Ana muhalefet ve Muhalefet Partisi olmak üzere meclis dışında kalan diğer siyasi partilerin Nevşehir’de İhsanoğlu’na destek için ne yaptıkları koskoca bir soru işareti.

banner503
Ekmeleddin İhsanoğlu'na  Nevşehir'de Rağbet Yok...
25 Temmuz 2014 Cuma 23:18

banner143
banner134
Kuru Kuru Gadalarını Alayım Hesabı ; "Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na  Nevşehir'de Rağbet Yok..."


Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerine 2 hafta kala çok sayıda partinin desteği ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yurdu dolaşan Ekmeleddin İhsanoğlu’na İlimizden ciddi manada bir destek olacağı gözlenmiyor. Zira, başta Ana muhalefet ve Muhalefet Partisi olmak üzere meclis dışında kalan diğer siyasi partilerin Nevşehir’de İhsanoğlu’na destek için ne yaptıkları koskoca bir soru işareti.

Daha önceki gün Ak Parti Nevşehir Teşkilatının il merkezi, ilçe ve beldelerde hatta köylerde Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek üzere 4 adet aracı giydirip yollara çıkaracak olduğunu duyurduk. Bayram sonrasında biraz daha çalışmalarına hız verecek olan Ak Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmalarına muhtemelen bayram sonrası Milletvekilleri de bizzat katılacaklar.

NEVŞEHİR'DE ÇATIYA RAĞBET YOK...!


Ulusal basındaki haberlere göre CHP-MHP’nin yanı sıra toplam 13 siyasi Partinin destekleyeceği belirtilen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek için şu ana kadar sadece CHP İl Başkanı Mehmet Değirmenci açıklamalarda bulundu. Özellikle köy yerleşimlerinde halkın bu konuda bilinçlendirilmesi için broşür dağıtacaklarını kaydeden Değirmenci’den başka İhsanoğlu’nu desteklemek amacıyla diğer siyasi partilerin herhangi bir şey yaptığı görülmüş değil.

MHP, DSP, DP, BBP ve BTP gibi Nevşehir’de teşkilatları bulunan siyasi partilerin bu süreçte Ortak Aday olarak Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemek ve Nevşehir’den kendisine daha fazla oy kazandırmak amacıyla ne yaptıklarına en azından şimdilik kimsenin verecek cevabı olamadı.

DİP NOT: Benim adayım Recep Tayyip Erdoğandır”

           Velhasıl, hasıl-ı kelam,  Çatı Nevşehir'de rağbet görmüyor, tutmadı, tutmaz da. Görülüyor ki Nevşehir'de çatı’da ne rüzgar eser, ne de çıt diye bir ses duyarsınız?

            Çünkü; eli nasırlı Anadolu insanı, yıllardır itilmiş, horlanmış, hastahane köşelerinde kimsesiz bırakılmış köylü,  garip gureba….Allah ömrümden alıp ömrüne eklesin “diyen Tayyip Erdoğan sesleri…Çatı’ya rağbet olmayacağını haykırıyor.

             Bir de yıllardır ötekileştirdiği kesime barış çubuğu gösterircesine, tabanını, söylemlerini ve  parti ilkelerini ters köşe yaparak, kamuoyunun diliyle “İslamcı” bir adayı destekleyen CHP, tam kadro destek vermeyecek gibi. MHP de öyle. Kırsal kesimde yaşayan taban yine “Erdoğan” diyecek gibi gözüküyor.Yani Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden  Süpriz çıkmaz...

               BEN` ceKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BUNLARI SÖYLEMEK İÇİN ERKEN DEĞİLMİ? - 6 yıl önce
bence bunları söylemek için erken ihsanoğlu sürpriz bir oy oranı alacaktır nevşehirden. yerle seçimlerde de görüldüğü gib muhalif tarafın ne kadar çok olduğunu tahmin edebiliyoruz nevşehirde... ünver/varol - erdoğan/ihsanoğlu ;)
Avatar
yüzde kırk - 6 yıl önce
nevşehirde akp %50 oy aldıysa geriye kalan oyu da ihsanoğlu alır bu iş burda biter :d
Avatar
ttt - 6 yıl önce @yüzde kırk
hesaplamayıda şaşırdınız yahu.rte. yüzde 75 le nevşehirde şov yapacak siz hala uyumaya devam. sizden bi bok olmaz
Avatar
ali furkan Özpamuk - 6 yıl önce
Bence bu haber cok yanlış eger recep Tayyip Erdoğan a oy veriliyosa ekmelledin bey de bence oy alacaktir tabi trafoya kediler girmezse
Avatar
Nevşehirli - 6 yıl önce
arkadaşım az mantıklı olun. yerel seçimlerde hasan paşa %75 oy mu aldı? dolayısıyla nevşehirde hasan paşa ne oy aldıysa tayyip bey de o kadar alır. yani diğer %50 ekmeleddin hocaya gidecek. hoşunuza gitsede gitmesede durum bu.
Avatar
hasan - 6 yıl önce
ali furkan kardeş tırafoyo kedi de girse köpekte havlasa reisi cumhur allahın izniyle tayyip erdogandır o tırafo lafını chp li hazısızlar attı ortaya maden suyunu bol alsınlar
Avatar
EKMEL - 6 yıl önce
ttt sen bu kafayla gidersen bu üslüpla konuşursan bence senin söylediğin kendin için geçerli olacak. saygı, hoşgörü, nezaket bunları elden bırakmayalım olurmu. çok ihtiyacımız var çünkü bunlara belki sen daha iyi bilirsin....
Avatar
demirhan - 6 yıl önce
iyi birisine benziyor.ama klavuzları sicilli.tesçilli.sıkıntı orda.birisi kasabaları dolaşıyor oymak beyi ise çıkamıyor çatı adayı diyor ki:"anadilde eğitim"aslan gibi kükreyen oymak beyinden tıssssss yok.