banner461
banner195

Engelliler ve Sorunları Nevşehir İl Genel Meclisinde Görüşüldü

Nevşehir İl Genel Meclisinde Engelliler ve Sorunları Konusu Genel Görüşmeyle Ele Alındı...

Engelliler ve Sorunları Nevşehir İl Genel Meclisinde Görüşüldü
04 Aralık 2014 Perşembe 08:34

banner143
Nevşehir İl Genel Meclisinde Engelliler ve Sorunları Görüşüldü
İlgili Galeriye Git
banner134
03.12.2014 Dünya Engelliler Günü sebebiyle, Umuda Bir Adım Engelliler Dernek Başkanı Hülya BELİRİR ve Dernek Üyesi Songül TOKTAY, İl Genel Meclis Toplantı Salonunda Nevşehir İl Genel Meclis Üyelerine Engellilik ve Yaşam konusunda seminer düzenleyerek sunum yaptılar.

"Nevşehir İl Genel Meclisinde Engellilik ve Yaşam Konulu Seminer Düzenlendi."

Umuda Bir Adım Engelliler Dernek Başkanı Hülya BELİRİR engellilerin karşılaştıkları sorunları slayt gösterileri ile anlatırken çözümlerine ilişkin görüşlerini de bildirdi.

Bu sunum,Nevşehir İl Genel Meclis Üyeleri açısından farkındalık oluşturdu. Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve üyeleri dernek çalışmalarına her konuda destek vereceklerini bildirdiler.

Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN,”Engellilerimizin hayatlarını mutlu ve mesut geçirmeleri ve bu dünyada yaşadıkları zorluklara sabretmeleri dileğiyle Günleri Kutlu Olsun” diyerek engelli insanların hayatlarının zorluğundan bahsetmiş, eğitimleri ve onların topluma daha iyi adapte olabilmeleri için her konuda yardımcı olmamız, engellilerin önlerindeki engelleri kaldırmamız gerektiğini belirtmiştir. 

Nevşehir İl Genel Meclisinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Umuda Bir Adım Engelliler Derneği tarafından engellilerin karşılaşmış oldukları sorunlar ile ilgili bir seminer düzenlendi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de 3 Aralık Dünya Engelliler günü bir dizi etkinlikler ile kutlandı. Nevşehir İl Genel Meclisinde ise meclis üyelerine Umuda Bir Adım Engelliler Derneği Başkanı Hülya Belirir tarafından engellilerin karşılaşmış oldukları sorunlar ile ilgili bir seminer verildi. Dernek Başkanı Hülya Belirir, engellilerin karşılaştıkları sorunları slayt gösterileri ile anlatırken çözümlerine ilişkin görüşlerini de İl Genel Meclis üyeleri ile paylaştı.

Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve il Genel Meclis üyeleri engellilerin sorunları konusunda kendilerine her türlü destekleri vermeye hazır olduklarını belirtirlerken Meclis Başkanı Süleyman Özgün ise yaptığı açıklamada ”Engellilerimizin hayatlarını mutlu ve mesut geçirmeleri ve bu dünyada yaşadıkları zorluklara sabretmeleri dileğiyle Günleri Kutlu Olsun” diyerek engelli insanların hayatlarının zorluğundan bahsetmiş, eğitimleri ve onların topluma daha iyi adapte olabilmeleri için her konuda yardımcı olmamız, engellilerin önlerindeki engelleri kaldırmamız gerektiğini ifade etti. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.