banner461
banner195

Erciyes ve Kapadokya, turizmde güçlerini birleştiriyor!

Yılda 3 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi ile önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı'nın turizm potansiyelinin birleştirilmesi, gelen turist sayısının ve bölgede kalış süresinin arttırılması ve bu konularda iş birliği yapılması değerlendirme toplantısı yapıldı.

Erciyes ve Kapadokya, turizmde güçlerini birleştiriyor!
20 Ocak 2015 Salı 15:40

banner143
Erciyes ve Kapadokya, turizmde güçlerini birleştiriyor!
İlgili Galeriye Git
banner134

 Yılda 3 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi ile önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı'nın turizm potansiyelinin birleştirilmesi, gelen turist sayısının ve bölgede kalış süresinin arttırılması ve bu konularda iş birliği yapılması değerlendirme toplantısı yapıldı.

Çalışmalar kapsamında ilki Kayseri'de düzenlenen değerlendirme toplantısının ikincisi, Ortahisar’da Ramada Cappadocia Otelde gerçekleştirildi.

Toplantıya, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan ve Ebubekir Gizligider, Avanos ve Ürgüp Kaymakamları, Avanos Eski Belediye Başkanı, Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar, Yeşilhisar Belediye Başkanları, Ahiler ve Orta Anadolu Kalkınma Ajans Başkanları ile üst düzey turizm yatırımcıları ve turizmle ilgili temsilciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, kültür turizmi ile kayak turizminin birleşmesinin bölge açısından önemine vurgu yaptı ve projelerin hayata geçmesi yönünde çalışmaların başladığını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Bu gayserililere fazla güvenmeyin
Avatar
ah ah - 3 yıl önce
kapadokyanın potansiyelini kayseriye aktaracağız.turistin kapadokyada harcayacağı parayı azaltır.
Avatar
nevşerli - 3 yıl önce
kayserili ne kadar turist varsa kendine çeker bizimkilerde bakar
Avatar
ah - 3 yıl önce
kapadokya kayseri de olsaydı,bu toplantı olurmuydu çok merak ediyorum.
Avatar
ahmet k. - 3 yıl önce
orada rehberleri temsil eden varmi yokmu fotografta göremedim.aceba rehberleri temsil eden kimse yoksa kayseriyi kim tanitacak merak ediyorum.
Avatar
kapadokyalı - 3 yıl önce @ahmet k.
ahmet k. kardeşim sami başkan hem kayseri hemde bu toplantıda ordaydı kendisine sorabilirsin
Avatar
vatandasss - 3 yıl önce
once nevşehir havaalanını kapatırlıar bak buraya yazıyorum...
Avatar
ahmet k. - 3 yıl önce @kapadokyalı
ben sami baskana sitem etmedim.sadece sami baskanida davet ettilermi bunu ögrenmek istedim.cunku bu tanitim rehbersiz olmaz