banner461
banner195

Erdoğan, YÖK'e başörtülü Zeliha Koçak Tufan'ı atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine,Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen’in öz yeğeni olan Doç.Dr. Zeliha Koçak Tufan'ı atadı.

Erdoğan, YÖK'e başörtülü Zeliha Koçak Tufan'ı atadı
11 Ocak 2015 Pazar 15:04

banner143
banner134
 Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof.Dr. Osman Öztürk'ün vefatı nedeniyle boşalan YÖK üyeliğine, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeliha Koçak Tufan'ın Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6'ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onayladığı bildirildi.

İLK BAŞÖRTÜLÜ ÜYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı atama ile Zeliha Tufan, ilk başörtülü YÖK üyesi oldu.

Zeliha Tufan kimdir?

1977 Wedel'de doğdu. hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimini AnkaraEğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamladı; 2007 yılında Hollanda Leiden Üniversitesi'nde moleküler yöntemler çalıştı; Macaristan'da Szeged Üniversitesi'nde anaerob referans laboratuvarında ve Oxford Üniveristesi'nde kemik-eklem enfeksiyonları bölümünde observer olarak bulundu. 2012 yılında doçentlik ünvanını aldı. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde çalışıyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
olması gereken - 4 yıl önce
olması gereken de bu zaten.neden şaşılacak bir şey mi başörtülü olması da başlığa öyle yazdınız?yök e nevşehirli üye de olurdu yani