banner461
banner195

Erken Seçim Yok

Başbakan Erdoğan, Azerbaycan yolculuğu öncesinde açıklama yaptı.

Erken Seçim Yok
04 Nisan 2014 Cuma 11:48

banner143
banner134
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonrası ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştireceği Azerbaycan ziyareti öncesi havaalanında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, herkesin merak ettiği "Erken seçim olacak mı?" sorusuna da net yanıt verdi. Erdoğan, "Erken seçim asla!" dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

"SEÇİMLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Seçimlerin birleştirilmesi söz konusu değil. Erken seçim noktasında bizim partimizin ilke kararı vardır. İstikrar nerededir? Buradadır, eğer siz cumhuriyet tarihinde bize kadar 16 ayda bir seçim olmuştur. Böyle bir ülkede istikrar olur mu? Bu ülkeye yatırımcı gelmez. 17 Aralık yapıldı niye? İstikrarı bozmak için. Kaos dediler, gezi olayları bunun için. Niye bizi yıkamadılar? İçten ve dıştan. Tek sebebi istikrar var, güven var. bir anda seçim daha açıklanmaya başladı, piyasalar olumlu tepki vermeye başladı.

"EKONOMİK GİDİŞATIMIZ İYİ, ERKEN SEÇİM ASLA"

Borsa 70’in üzerine çıktı. Faiz düşüyor. MB’de para kurulunu olağanüstü toplar, nasıl Avrupa’da yeni bir ayarlamayı düşünüyorsa, FED’de açıklamasını yapacaktır. MB’de gözden geçirip, bu defa da bunu düşürmesi gerekir. Çünkü faiz düştüğü anda Türkiye’de yatırımcı şevke gelecektir. Daha çok yatırım yapacaktır. Ekonomik olarak gidişatımız gayet iyi şekilde devam ediyor. Erken seçim asla. Bu bizim ilke kararımızdır. Biz işimize bakalım. Yatırımcımız da 2015 haziran’ına kadar bu ülkede seçim yok. Dolayısıyla çalışmalarımıza bu şekilde devam edelim diyecek."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.