banner461
banner195

Feralan: MHP Lideri Bahçeli'nin Açıklamalarının Yakışık Almadığı İfade Etti...

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan,AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında "1999 yılında MHP, DSP ve Anap koalisyonunda, Abdullah Öcalan ne karşılığında eylemsizlik kararı verdi- 4 yıl eylem yapmadılar. O zaman Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan'a ne verdi de eylemsizlik kararı aldı-" diye sordu.

Feralan: MHP Lideri Bahçeli'nin Açıklamalarının Yakışık Almadığı İfade Etti...
15 Nisan 2013 Pazartesi 13:14

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan, açıklamasında şunları ifade etti:" AK Parti Nevşehir İl Binası'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Feralan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı vatana ihanetle suçlamasına tepki göstererek, Türkiye'de her 2 kişiden birinin oyunu almış bir partiye bu sözlerin söylenmesinin yakışık almadığını belirtti."

"MHP nin Genel Başkanı Bahçeli maalesef son günlerde Meclis'teki grup konuşmalarında nezaket ölçüleri dışında hakarete varan ifadeler kullanıyor. Bu kabul edilebilir değil. Bir siyasi parti genel başkanına yakışan bir tarz değil. Bir ülkenin Başbakanına ve Türkiye'de her iki seçmenden birinin oyunu almış bir siyasi partinin genel başkanına ve o kadrolara o ithamda bulunmak gerçekten yakışık alacak bir şey değil. Bu konu çözüm süreci ile alakalı olarak gündeme geliyor. Şimdi ısrarla, 'Terör örgütü silah bırakıyor ama neyin karşılığında-' diyorlar. Pekala o zaman biz de soralım, 1999 yılında MHP, DSP ve Anap koalisyonunda, Abdullah Öcalan neyin karşılığında eylemsizlik kararı verdi- Biz de o zaman bunu soralım. O zaman da eylemsizlik kararı verdi, 4 yıl eylem yapmadılar. O zaman Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan'a ne verdi de eylemsizlik kararı aldı- Bu soru sorulur. Eğer bize, 'Ne verdiniz' diye soruyorlarsa, ki soruyorlar, biz kimseye bir şey vermedik."

 

-"AB'nin bize söyleyecek sözü kalmadı"

 

AK Parti döneminde Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye söyleyecek lafının kalmadığını ve Türkiye'nin onların kriterlerini de aştığını kaydeden Feralan,

 

"AK Parti iktidara geldiği günden bu yana millete verdiği bir şey var. AK Parti Türkiye'nin imarı ve inşasında birçok şey verdi. Bunları teker teker anlatsak saatler yetmez. Onun dışında AK Parti demokratikleşme verdi. Yani biz Türkiye'yi teslim aldığımızdan bu yana Türkiye'deki demokratik standartlar attı. Türkiye'deki hukuk devleti normları değişmeye başladı. Daha düne kadar AB standartları ile ilgili kararlarda sürekli AB tarafından Türkiye'nin çeşitli kriterlere uymadığı söylenirdi. Şu anda AB'nin bu anlamda söyleyebildiği tek bir laf yok çünkü biz onların demokratikleşme noktasında kriterlerini de aştık" dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
amet demir - 5 yıl önce
bilmiyormusunuz sayın vekilim?en küçük bir eylemde bebek katilinin idam edileceğini.şimdi bir tavizmi verdinizde eylemsizlik karari verildi.bebek katiline nasil güven duyuyorsunuz,bunu sorgulasaniz daha iyi olur.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
soruya soru ile cevap verilmez, mademki bildikleriniz var, biz birşey vermedik siz şunlan
rı verdiniz 4 sene eylemsizlik kararı aldılar diyeceksiniz. teröristlerle görüşüyorsunuz denildiğinde şearefzizlikle usuçladığınız gibi olmasın.
Avatar
KAĞAN - 5 yıl önce
abd ab istediğini elde ediyor istediği yere getirdiler siz hala ab üyeliğimi istiyonuz bekleyin...........
Avatar
sayın vekil - 5 yıl önce
neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmem, o dönemde 3 parti ile ne yapıldı onuda bilmem fakat şu anda bütün kck lılar serbest bırakılıyor, apo lüks otelde yaşıyor gibi ada tahsisi edildi, tv seyrediyor, gazete okuyor, her hafta bir bayan milletvekili ziyaret ediyor, türklüğe hakaret ediliyor, senin başbakanın türküm diyene ırkçısın diyor ben türküm hemde türk oğlu türküm ama ırkçı değilim daha türklük ne demek ırkçılık ne demek ayırt edemiyorsunuz. işinize geleni dışarı çıkarıyorsunuz, memleketin 90 yıllık edinimlerini özelleştirme adı altında hepsini sattınız.2 düble yol birde hastaneleri biraz düzelttyiniz ama türkiyeyi yok ettiniz doğu milletvekillerini anlıyorum fakat seni anlıyamıyorum erdal bey sen türk değilmisin, tabii bahçeli veya herhangi bir türk tepki gösterecek senin başbakanın türklük ataklarımın altında diyor, unutma sayın vekilim türklüğü ayaklar altına alan kişi her türlü hakareti hak etmiş demektir. önce adam olmak herkese saygılı olmak gerekir ne mutlu türküm diyene