banner461

Genç Nevşehirliler Derneğinden Mansur Yavaş'a Ziyaret

Genç Nevşehirliler Derneği Kurucu Başkanı Ziya Ağca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

Genç Nevşehirliler Derneğinden Mansur Yavaş'a Ziyaret
18 Ocak 2020 Cumartesi 00:47

banner143
banner134

Genç Nevşehirliler Derneği Kurucu Başkanı Ziya Ağca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü. Görüşme esnasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, şöyle konuştu; "Ankara'yı ortak akılla yönetmek için birçok STK ve dernekle iş birliği içerisinde olmayı sürdüreceğiz.

Sivil toplum kuruluşlarının kamu yararına çalışması için desteklenmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Bunun için neler yapmak lazım? Vatandaşın bu işe nasıl girmesi ve nasıl üretken olması lazım? Bugünkü belediyecilik anlayışımız bu yönde çünkü artık şehirler yarışıyor. Ankaramızı birlikte yöneteceğiz" Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı Ağca ile görüşen Başkan Yavaş, sivil toplum kuruluşlarından gelen taleplere öncelik verdiklerini vurguladı. "Bizler yapacağımız tüm proje ve işlerde sizlere de danışacağız. Demokratik ve katılımcı uygulamalarımıza devam edeceğiz.

Ankaramızı birlikte yöneteceğiz" diyen Başkan Yavaş, Ankara'da yapmayı planladıkları projeleri paylaştı. Ankara’da kültürlerini yaşatmak için birçok hemşehri derneği kurulduğuna dikkati çeken Yavaş, bu nedenle 81 ilin kültürünü başkentte yansıtacak bir proje yapacaklarını söyledi. Yavaş, 10 bin dönümlük bir arazi içerisinde hayata geçirmeyi plandıkları proje kapsamında her ilin soyut ve somut kültürel özelliklerini yansıtacaklarını anlattı.

Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı Ağca, Başkan Yavaş'ın sivil toplum kuruluşlarına göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. Memleket ve kamu yararına yapılacak projeleri dile getirerek önümüzdeki süreçte belediye tarafından verecekleri desteklerden ötürü teşekkür eden Ağca, günün anısına fotoğraf çekindiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.