banner461
banner195

Gençler Flörte ve Nikahsız Yaşamaya Teşvik Ediliyor

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, 14 Şubat Sevgililer günü gibi dinimizde yeri olmayan kutlamaların sayesinde gençlerin flört etmeye ve nikahsız yaşamaya teşvik edildiğini söyledi.

 Gençler Flörte ve Nikahsız Yaşamaya Teşvik Ediliyor
14 Şubat 2015 Cumartesi 16:18

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, 14 Şubat Sevgililer günü gibi dinimizde yeri olmayan kutlamaların sayesinde gençlerin flört etmeye ve nikahsız yaşamaya teşvik edildiğini söyledi.

Dinimizde böyle bir kutlamaya asla yer bulunmadığına değinen Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, “Kutlanan bu günün gerçek amacı nedir?. 14 Şubat Sevgililer Günü, Roma Kralının 'Aziz Valentine' yi idam ettirmesiyle başlar. Roma Kralı ordusunun güçlenmesi için genç erkeklerin evlenmesini yasaklar. Aziz Valentine ise bu yasağa karşı gelerek gizlice gençleri evlendirir. Olayın duyulması üzerine Valentini 14 Şubat günü idam edilir. Sevgililer günü  Hıristiyan Kültürüne bu şekilde yerleşmiştir. Günümüzde ise Müslüman toplumlar dahi günler öncesinden tanıtımlar ve reklamlar yapıyorlar yani ''Sevgililer gününe daha şu kadar var sen de bir sevgili bulabilirsin'' imajını veriyorlar. Bu ne demek! Gençler flörte teşvik ediliyor. Nikahsız birlikteliklere teşvik ediliyor. Bu birlikteliklerin adına da sevgili deniliyor. Bizim örneğimiz Roma Kültürü değil Hatice Annelerimizin Aişe Annelerimizin örnek hayatıdır. Müslüman Türk toplumunda Hediyeleşmenin yeri önemlidir. Çünkü hediyeleşmek Peygamberimizin sünnet-i seniyesidir. Eşler, nişanlılar her zaman hediyeleşebilir bir birlerine güzel sözler söyleyebilir bunda bir sıkıntı yok. Fakat bizim inancımıza ait olmayan adetlerin kutlaması yapılmamalıdır. İşte sıkıntı buradadır. Çünkü ' Kim bir topluluğa benzerse oda onlardandır'' diyor Peygamber Efendimiz. Ne zaman kişi kendine ait dini, ahlaki, kültürel değerlerini bırakıp başkalarına ait olan adetleri benimserse o milletin çöküşü kaçınılmaz olur” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.