banner461
banner195

Gizligider in Brüksel Toplantısı …

Brüksel’de gerçekleştirilen 72.KPK Toplantısına katılan AB Uyum Komisyonu ve KPK Üyesi Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider toplantıda söz alarak AP üyelerine ve Avrupalı meslektaşlarına Gezi Parkı olaylarının iç yüzünü resimlerle destekleyen bir konuşma yapmıştır...

Gizligider in Brüksel Toplantısı …
28 Haziran 2013 Cuma 12:45

banner143
Gizligider in Brüksel Toplantısı …
İlgili Galeriye Git
banner134

 Gizligider in Brüksel Toplantısı

Brüksel’de gerçekleştirilen 72.KPK Toplantısına katılan AB Uyum Komisyonu ve KPK Üyesi Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider toplantıda söz alarak AP üyelerine ve Avrupalı meslektaşlarına Gezi Parkı olaylarının iç yüzünü resimlerle destekleyen bir konuşma yapmıştır.

Gizligider; “Mayıs ayı Türkiye için yaklaşık 100 Milyon dolarlık yatırımların başladığı, IMF ile 53 yıllık borç ilişkisinin sona erdiği bir ay olmuştur. Bizler ve Türk dostları buna sevinirken, birileri de Nisan ve sonraki aylarda yaptıkları toplantılarda Mayıs, Haziran aylarının halk ayaklanması zamanı olarak belirlemişlerdir” dedi.

Mesele Gezi Parkı değil !!!

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider sözlerine şöyle devam etti: “Tanınmış bir tiyatrocunun da dediği gibi “mesele gezi parkı değil”, sokakta kıvılcımlanacak bir hükümet devirme operasyonu idi. Hiçbir seçimde sandıkta kazanamayan zihniyet de “sokak sokak direnmeye” aylar önce çağrıda bulunmuş ancak olayların geldiği nokta onların da boyunu aşmıştır” dedi.

Kim Diktatör???

Gezi Parkı olayları ile ilgili açıklamalarda bulunan Gizligider konuşmasında şu ayrıntılara yer verdi; “Diktatör dediler, Sayın Başbakan’a… Kim diktatör tekrar soruyorum??? Kim diktatör??? Park düzenlemesi hususunda yargı kanunu idare lehine bile olsa İstanbul’luya soracağız diyen mi?   

10 yıllık iktidarında her türlü ciddi, siyasi krizde hakem olarak milleti gören ve referandumlara giden mi?

Sosyal medya ve TV kanalları üzerinden canlı yayınlarda eylem yönetenlere müsaade eden mi?

Bu olaylar esnasında 20.000 aşkın SİBER SALDIRI düzenlendi. Türkiye’nin elektronik altyapısının çökertilmesi için.

Amaç bütün Türkiye’yi elektriksiz bırakıp, kaos çıkarmaktı. İstanbul ve Ankara’da Başbakanlık binalarını işgal etmek isteyenlere müdahale etmeyecek miydi Güvenlik Kuvvetleri?

Varsa aşırı güç kullanımı – ki her türlü şiddet içeren toplumsal olaylarda yaşanabiliyor- idare gerekli tahkikatı yapar ve ilgililer yargıya sevk edilir. Tabii bizler geçtiğimiz bir ay içerisinde yeni şeyler öğrendik. Halen Brezilya’da devam eden olaylarda da görülen aynı tip maskeleri, sıkılı yumruk figürlerini, OTPOR’u, anahtar teslimi profesyonel devrim yapıcıları öğrendik. Tarafsız uluslararası medyayı gördük 1,5 Milyon kişilik AK Parti mitingini hükümet karşıtı gösteri olarak gösteren, sanki iç savaş varmış gibi gösteren ve bu zaman diliminde 35 röportaj yapıp sadece birinde hükümet yetkilisini dinleyen ve onu da yarıda kesen marka Uluslararası basını gördük. Elbette Avrupalı dostlarımızın endişelenmesi normaldir. Çünkü Gazze’deki, Suriye’deki yaralı görüntüler Türkiye’deymiş gibi gösterildi. Her yıl yapılan ve on binlerce kişinin katıldığı Halk Koşusu görüntüleri göstericilerin yürüyüşü gibi yayınlandı. Amaç yükselen Türkiye imajını bozmak ve sandıkla iktidara gelemeyeceğini bilen bir gruba başka bir yolun da olduğunu göstermektir” dedi.

TÜRK BAHARI!!!

Ak Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider, Ak Parti hükümetleri ile Türkiye’de gelişen ekonomik, siyasi istikrarın ve başarısını , suiistimal etmek isteyenlerle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Türk Baharı dediler, Türk Baharı 2002’de geldi ve kışa dönmeyecek millet sandıkta aksini söylemedikçe. Bu arada Türkiye’de demokratikleşme süreci Ak Partinin dirayetli duruşuyla devam etmektedir. Bir yandan çözüm süreci öbür taraftan kendini dışlanmış hisseden her kesim -ki burada Aleviler var, Romanlar var- ile diyalog ve çözüm yolları arayışı devam etmektedir. Bu kapsamda 23 ve 24. Fasılların açılması bize yardımcı olacaktır. Her demokratik ülkede talepler idareye şiddet içermeyen her yolla iletilebilir.

GİZLİGİDER’den, Fotoğraflı Gezi Parkı Tepkisi

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Brüksel’de gerçekleştirilen 72.KPK Toplantısında katılan üyelere, Gezi Parkı Olaylarında eylemcilerin yaktığı kamu araçlarını fotoğrafları göstererek, anlattı.

Gizligider, “Şu fotoğraflara bakar mısınız?

CHP’li meslektaşımın bahsettiği duran adam, pasifist, barışçı eylemciler bunlar mı?

Tahrip ettikleri araçların üzerinde poz veren duran adamlar!

Türkiye’de baskı olsaydı, bu eylemci gençler bu iktidar döneminde yetişti, mümkün müydü?

Türk delegasyonu içinde tek Avukat üye benim! Bu sebeple kendimde; sayın milletvekillerinin, avukatların tutuklandığına dair eleştirisine değinme hakkı hissediyorum. Adliyeyi işgal ettiklerini ve boşaltmayacaklarını bildiren bir grubun tahliye edilmesinden ibarettir. Bu olayların demokrasimizi kuvvetlendireceğine yürekten inanıyor. Bütün heyeti saygı ile selamlıyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.