banner461
banner195

Gizligider Kadınlara Seçme ve seçilme Hakkı Verilmesi

Gizligider,'' Türkiye Yasakların Kalktığı,Özgürlüklerin sonuna Kadar Yaşandığı Ülkedir''

Gizligider Kadınlara Seçme ve seçilme Hakkı Verilmesi
05 Aralık 2013 Perşembe 14:23

banner143
banner134

 Gizligider,'' Türkiye Yasakların Kalktığı,Özgürlüklerin sonuna Kadar Yaşandığı Ülkedir''

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider mesajında mesajında, Türkiye'de kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının, birçok Avrupa ülkesine göre çok daha önce gerçekleştiğini belirtti.

Fransa ve İtalya'da 1946 yılında kadına verilen seçme ve seçilme hakkının İsviçre'de ise 1971'de verildiğine işaret eden Gizligider, şunları kaydetti:

"Ülkemizde ilk olarak 18 kadın milletvekili 1935 yılında yapılan seçimlerde artık mecliste yerini almıştır. Bugün bu oran 2011 yılında yapılan seçimlerde 78 kadın milletvekili ile yüzde 14,2'ye ulaşmıştır. Cumhuriyet'imizin ilk yıllarında kadınlarımıza verilen seçme ve seçilme hakkında uygulama noktasında yaşanan bazı sıkıntılar bu sayının istenilen seviyeye gelememesinde etkendi. Herkesin bildiği gibi on dört yıl önce yaşanmış bazı acı hadiseler de bunun en bariz örneğidir. Artık Türkiye yasakların kalktığı, özgürlüklerin sonuna kadar yaşandığı bir Türkiye'dir."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
lagaluga - 4 yıl önce
başkan hasan ünver seçilince dili açılmış sus pusun reklama devam demekki
Avatar
Gelecek - 4 yıl önce
sayın vekilim gerçekten çok mütevazi dürüst bir insansınız kadına bakış açınız çok iyi ak parti çok iyi projelere imza attı 11 yılda genç dinamik ve bayanlarımızın önünü açması çok iyi bir şey rabbim kardeşliğimizi huzurumuzu bozmasın yolunuz yolumuz açık olsun
Avatar
gelecek bir gün gerçeklerle dönecek - 4 yıl önce @Gelecek
sanki karısı döndü yapmış gib yorumu
Avatar
gelecek - 4 yıl önce @Gelecek
allahın tokadı gelecek yakında
Avatar
işi gücü reklam editörcü seni - 4 yıl önce
bakanlık rüyalarından uyanan eski adı döndü yeni adı feyza gizligider eşi ebubekir gizligider başbakanın gözüne girmek için üçüncü çocuğu yaparlar artık
Avatar
nevsehir - 4 yıl önce
Yolunuz acik olsun vekilim millet herzamanki gibi cekemeyenlere cevabini verecektir.bugune kadar oldugu gibi bundan sonrada yaninizdayiz.
Avatar
yolunuz - 4 yıl önce
Yolunuz acik olsun sayin vekilim .