banner461
banner195

Gizligider, “ Kimsenin Şahsiyeti İle Bir Sorunum Yok Ama ...”

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizlgider, Türkiye’nin tayin rekortmeni Kültür ve Turizm İl Müdürü Veleddin Birsöz’ün Kapadokya bölgesindeki turizm hareketliliğine ayak uyduramadığını söyledi.

Gizligider, “ Kimsenin Şahsiyeti İle Bir Sorunum Yok Ama ...”
01 Ekim 2014 Çarşamba 17:38

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizlgider, Türkiye’nin tayin rekortmeni Kültür ve Turizm İl Müdürü Veleddin Birsöz’ün Kapadokya bölgesindeki turizm hareketliliğine ayak uyduramadığını söyledi.

 Kapadokya Birsöz Vakasından Kurtulur mu?

Gizligider :Birsöz'ün 36. Kez Göreve Gelmesini Beklemiyoruz


Geçtiğimiz günlerde yeniden görevinden alınan ve dönüp dönmeyeceği konusunda halen belirsizliğin sürdüğü Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürü Veleddin Birsöz’ün Kapadokya bölgesi gibi Türkiye’nin turizmde 3. Destinasyonu olarak gösterilen bir bölgede il müdürlüğüne ayak uyduramadığını kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, Torba yasa ile getirilen değişiklikle il müdürünün tekrar Nevşehir’de göreve gelmemesini beklediklerini dile getirdi.

Gizligider, “Ben lisede, Anadolu Lisesinde öğrenci idim. Veleddin Birsöz o dönemde bile il müdürü idi. Nereden bakarsanız 20 yıl önceden bahsediyorum. Benim kimsenin şahsiyeti ile, dini, mezhebi, anlayışı ile bir meselem olmadı, olamazda. Ancak Kapadokya gibi Ülkemizin turizmde 3. Destinasyonu olarak gösterilen bir bölgede il müdürlüğü yapabilmek öyle kolay değil. Kapadokya bölgesi yıl içerisinde çeşitli ülkelerin kral, kraliçe, Prens, Prenses ve devlet büyüklerini ağırlayan bir bölge. İnanın biz Milletvekilleri olarak devlet büyüklerini elimizden geldiği kadarıyla burada ağırlamaya gayret ediyoruz. Ve bölgeye ne zaman bir devlet büyüğü geldiyse Sayın İl Müdürü rapor alıp o programlara katılmıyor. İnsan hangi makamda, işte olursa olsun aldığı parayı helal ettirmeli. Bundan önceki torba yasada getirilen bir değişiklikle İl Müdürünün tekrar 36. Kez bu göreve gelmemesini bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 4 yıl önce
sayın gi̇zligider ve yürekli baskan ile özkonak'ın daha iyi daha güzel yerlere gelmesinde katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.
Avatar
kızılelma - 4 yıl önce
sayın vekilim sizi çok seviyoruz nevşehirin sorunu hasan ünver vekillerimiz değil, hasan ünverin nevşehirin % 50 si ile küs
Avatar
haklı - 4 yıl önce
sayın gizligider haklı bence kamuda yenilenme lazım.ama sayın vekil nevşehirde genç çalışan idalist emeğini ortaya koyan insanların önünün açmalı fakat nevşehirdeki çalışan memur ve idareci profilinden görüleceği üzere sadece peynir gemisini lafla yürütüyor.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
veledinden daha kötümüdürlervar sayın vekil
Avatar
Şefik Kardaş - 4 yıl önce
Nevşehir için çalışın vede başkanlarını çalıştırın boş laf uzmanısınız tayyıp kim siz kim
Avatar
Doğrucu! - 4 yıl önce
sanmayın ki bu millet sizlere oy veriyor. r.t.e nin kollarının altında geçindiniz bu güne kadar. sizden değil vekil yada başkan çoban bile olmaz. gösterişten başka ne yapıyorsunuz?
Avatar
Ak Gençlik - 4 yıl önce
Adam gibi adamların önünü kapatma sayın vekil. Ak gençlik komple eski ülkücü MHP li dolu. Halen de bunları eskiden böyleydim diye kullanıyorlar. Yerim ben böyle ak gençliği kurultaya az kaldı. Ha unutma vekillik seçiminede az kaldı. Keser döner sap döner...