banner461
banner195

Gizligider, Zambia'da Türkiye'yi Temsil Edecek.

Türkiye parlamenterler Birliği Üyesi, Türkiye Bangledeş Dostluk Grubu Başkanı ve Plan Bütçe komisyon üyesi AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider, Zambia'da Türkiye'yi temsil edecek.

Gizligider, Zambia'da Türkiye'yi Temsil Edecek.
18 Mart 2016 Cuma 14:09

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, 17 -23 Mart tarihleri arasında Zambia'nın başkenti Lusaka'da düzenlenecek olan parlamentolara arası birlik grubu 134. Genel Kurulu için Zambia'ya gitti.

Barış ve silahsızlanma , İnsan hakları , Parlamenterlerin insan haklarının korunması, kadınlara ve çocuklara karşı uygulanan şiddet, sosyal ve ekonomik gelişmeler, çevre ve sürdürülebilir kalkınma, eğitim, siyasi ve hukuki meseleler, kadın hakları, Akdeniz'de güvenlik ve işbirliği, parlamenter kuruluşların desteklenmesi ve geliştirilmesi gibi konuların görüşmelerinin gerçekleştirileceği genel kurulda kadın parlamenterler koordinasyon komisyonu, Ortadoğu sorunları daimi komisyonu, sürdürülebilir kalkınma , finans ve ticaret daimi komisyonu , demokrasi ve insan hakları komisyonlarına üye seçimleri yapılacaktır.

Parlamentolar arası birlik, bağımsız devler parlamentolarının temsilerinden oluşan halen 157 üyeye sahip ve Birleşmiş milletlere paralel olarak çalışan 1889 da kurulmuş bir kuruluştur.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.