banner461
banner195

Gizligider’den Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gizligider’den Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
07 Mart 2013 Perşembe 14:33

banner143
banner134

 AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayınlamış olduğu mesajında tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlandığını belirtti.

 

Gizligider, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün kutladığını dile getirerek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu ve yaşatma görevini hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş, modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Kadınlarımız, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları, üretimin etkin unsurlarıdır. Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın siyasette ve diğer alanlarda daha fazla temsil edilmeleri ve etkin rol üstlenmeleri övünç kaynağımızdır" diye konuştu.

 

Türkiye'de kadın haklarını yasalarla korunduğunu vurgulayan Gizligider, mesajını şöyle tamamladı:

 

"Büyük Önder Atatürk'ün öngörüsüyle, kadınlarımız her alanda erkeklerle eşit koşullarda olacak şekilde yasal düzenlemeler, birçok dünya ülkesinden önce hayata geçirilmiştir. Kadınlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, kadın hakları konusunda önemli gelişmeler sağlanmaktadır. Kadın-erkek eşitliğinin gerçekleşmesi için gösterilen çabaları destekliyor, tüm vatandaşlarımızı bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.