banner461
banner195

Gizligider’den Mekke’nin Fethinin Yıldönümü Kutlama Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider Mekkenin Fethi sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Gizligider’den Mekke’nin Fethinin Yıldönümü Kutlama Mesajı
01 Ocak 2013 Salı 11:49

banner143
banner134

 Mekke şehirlerin anası, Mekke’nin Fethi ise fetihlerin anasıdır. Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur.

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.a.v) gücünün zirvesinde olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. “Size karşı konulmadıkça, size saldırılmadıkça, hiç kimseyle çarpışmaya girmeyeceksiniz, hiç kimseyi öldürmeyeceksiniz.” Emrini vermişlerdir.

 

Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktasıdır. Bu fetih sadece bir zafer değildir. Zulümden adalete, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir.

 

Fetih sonrasında peygamberimiz Hz. Muhammed (S.a.v) Kâbe’de ilk hutbesini vermiş;

 

“Benim halimle sizin haliniz, [Yusuf]‘un kardeşlerine dediğinin tıpkısı olacaktır. Yusuf’un kardeşlerine dediği gibi ben de diyorum: “Size bugün hiçbir başa kakma ve ayıplama yok. Allah, sizi bağışlasın. O, merhamet edenlerin en merhametlisidir. [Yusuf Suresi] 92).” Gidiniz; sizler serbestsiniz. Diyerek bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir.

 

Bu duygu ve düşünceler ile başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulmasını diler, Mekke’nin fethinin yıldönümünü kutlarım.

 AK Parti Nevşehir Milletvekili
 Ebubekir GİZLİGİDER


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.