banner461
banner195

Gizligider:“Gençliğimize güveniyoruz, birlikte geleceği inşa ediyoruz”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Türkiye’nin istikbalinin gençlerin omuzları üzerinde olduğunu vurgulayarak, “Gençliğimize güveniyoruz, birlikte geleceği inşa ediyoruz” dedi.

Gizligider:“Gençliğimize güveniyoruz, birlikte geleceği inşa ediyoruz”
17 Mayıs 2013 Cuma 11:28

banner143
banner134

 Milletvekili Gizligider, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışının, cumhuriyet tarihinin başlangıcı olduğu gibi Türk milleti ve Türkiye için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olduğunu belirten Gizligider, “İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda milli hafızamızda çok önemli yer tutan bütün destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye'nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki, gençlerimiz tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır” ifadelerini kullandı.

 

19 Mayıs’ın gençlere bayram olarak armağan edilmesinin de son derece anlamlı olduğuna işaret eden Gizligider, şunları kaydetti:

 

 “Gençlerimizi milletimizin en büyük zenginliği olarak görüyoruz. Gençliğimize güveniyoruz, birlikte geleceği inşa ediyoruz. Kararları birlikte alıyor, adımları birlikte atıyoruz. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye'mizin aydınlık geleceğini görüyoruz. Bu bağlamda, gençlerimizin dışa açık, hoşgörülü, çevresine saygılı, milletine sadık, gelenek ve göreneklere bağlı, modernleşmenin ancak demokrasiyle mümkün olduğu şuuruna sahip, çalışkan insanlar olmaları gerekmektedir. Türkiye’nin bu özellikteki gençler bakımından potansiyelinin büyük olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden, ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacak olan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. Büyük Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.