banner461
banner195

Göktürk Danıştay Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı Toplantısına Katıldı

TBMM Adalet Komisyonu,Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya başkanlığında Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'sı görüşmek üzere toplandı. Toplantıya AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av.Murat Göktürk te katıldılar...

Göktürk  Danıştay Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı Toplantısına Katıldı
14 Aralık 2013 Cumartesi 16:02

banner143
banner134

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Hatay'da bulunması nedeniyle toplantıya hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ katıldı.

Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya'nın toplantının başında görüntü alan basın mensuplarını salondan çıkmaları için birkaç kez uyarması üzerine Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'ün, "Toplantıya başka bakan geldiği için basın anlam çıkarmaya çalışıyor" sözleri toplantıda bulunanlaru gülümsetti...

Tasarıyla ilgili komisyona sunum yapan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, davaların en az giderle ve süratle sonuçlandırılmasının Anayasa uyarınca yargının görevlerinden biri olduğunu söyledi. 

Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerine ilişkin FİB Haber Merkezimize açıklamalarda bulunan Göktürk;davaların en az giderle ve süratle sonuçlandırılmasının Anayasa uyarınca yargının görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Göktürk,
 ivedi yargılama usulünün, devletin yatırımlarının, dava açılması halinde aylarca sürüncemede kalmasından ve vatandaşın da süratle hakkına kavuşması ihtiyacından kaynaklandığını ifade etti. 

Toplantı sonrasında; 

Danıştay Kanunu'nda Değişiklik Tasarısının alt komisyona gönderilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakkı ugur - 4 yıl önce
sayın vekilim süküneti bozmayalım kavgaya hayır.
Avatar
Gurbetin Alimi - 4 yıl önce
Hayırlı çalışmalar olur inşaallah. Darısı Sayıştay ve Yargıtay kanunlarına.
Avatar
takdir allahın - 4 yıl önce
nevşehire yakışan vekilsiniz tebrikler ahmet erdal feralanın tanımam ama diğeri boş fasa fiso