banner461
banner195

Göktürk: Nevşehir’in Sorunlarını Biliyor ve Takipçisiyiz

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, İlimizin her alanda olduğu gibi tarımda karşılaştığı sorunları bildiklerini ve kendilerine bu konularda bilgilerin aktarıldığını belirtti.

Göktürk: Nevşehir’in Sorunlarını Biliyor ve Takipçisiyiz
05 Haziran 2013 Çarşamba 11:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, İlimizin her alanda olduğu gibi tarımda karşılaştığı sorunları bildiklerini ve kendilerine bu konularda bilgilerin aktarıldığını belirtti.

Tarımda karşı karşıya kalınan sorunların çözümü için gerekli tüm girişimlerde bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Türkiye genelinde ve Nevşehir Yöresinde üretilen patatesin geçtiğimiz yıl 7 Milyon tona ulaştığını, ilimiz genelinde patates ile ilgili bir sorunun yaşanmaması için gerekli girişimlerde bulunduklarına dikkat çekti.
Göktürk, “İlimizin tarım sorunlarını biliyoruz. Bizlere devamlı olarak bilgi aktarılıyor. Ulaşılabilir durumdayız. İlimiz çiftçilerinin sorunlarının takibi ve çözüme kavuşturulması anlamında her üç milletvekili olarak çalışıyoruz. Örneğin geçtiğimiz yıl ilimizde yaşanan don hadisesinin ilimizde tekrar yaşanmaması için çalışmalarda bulunduk. Ton başına 50 TL bir destek alarak patateste ciddi bir Pazar oluşmasına imkan sağladığımızı düşünüyorum. Tahmin edilen Türkiye genelindeki patates rekoltesi 4.5 – 5 Milyon tondu, ama gerçekleşen 7 ton civarındaydı. Başka türlü bu patatesin eritilmesi mümkün görünmüyordu ve çok şükür bu yıl patatesle ilgili çok büyük bir sorun yaşamadık” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kapadokyalı - 5 yıl önce
tebrik ederim sizleri secim olmasa yoksunuz nerden çıktı şimdi patates sorunu allah aşkına ne iş yaparsınız bir bakana açıklayamasınız durumu şimdi ilgenmekte nerden çıktı
Avatar
biliyorsunuz demek - 5 yıl önce
biliyorsunuz da çözmek için neden çaba sarf etmiyorsunuz o halde?
Avatar
ne patatesmis arkadas - 5 yıl önce
bi bitmedi su patates sorunu.. baska ilden biri gelse nevşehirde herkesin patates tarlası var sanır.. la havle.. :))
Avatar
Deliyurek - 5 yıl önce
Benim yorumum nerde
Avatar
gerçek - 5 yıl önce
yardım etse dert yardım etmese dert.iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir
Avatar
gerçek - 5 yıl önce
yardım etseler dert yardım etmese dert.iyilik yap denize at.balık bilmezse halik bilir
Avatar
Taraftar - 5 yıl önce
Birazda memleketin kültür etkinlikleriyle,NEVŞEHİRSPOR'a yardım elini uzatın Bakanlığa verilen projeleri unutmayın spor toto dan her kulubün aldığı reklam parasını alın.
Nevşehirspor'umuza destek olun maçlarına gelin takımın şampiyon olmasına destek olun.........! İnsanlarla ikili ilişkiler kurmak yapılacak hizmetler kadar önemlidir.
Daha eskilerden ders alınmadığı görülüyor bizden hatırlatması.Tabiki
Yapacak sizlersiniz sevgilerimize.