banner461
banner195

Göreme Bu Görüntüyü Hak Etmiyor

Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinde belediyenin yol çalışmalarında kullandığı kilitli parke, bordür taşlarını gelişi güzel bir alanda bulundurmasına tepki günden güne büyüyor.

Göreme Bu Görüntüyü Hak Etmiyor
02 Eylül 2013 Pazartesi 12:02

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinde belediyenin yol çalışmalarında kullandığı kilitli parke, bordür taşlarını gelişi güzel bir alanda bulundurmasına tepki günden güne büyüyor.

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’e gelen yerli yabancı turistlerin en büyük ilgi odağı konumunda bulunan Göreme beldesinde belediyenin Avanos yolu üzerinde oluşturduğu alan dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Söz konusu alanın kocaman bir mezbelelik haline geldiğine dikkat çeken Göreme Belediye Başkan adayı Mustafa Mızrak, Göreme gibi Kapadokya bölgesinin can damarı bir beldenin giriş çıkışlarında ortaya konulan bu tür olumsuz görüntülerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğine değindi.

Mızrak, “Göreme belediyemizin yol çalışmalarında kullandığı parke ve bordür taşlarını etrafı bile çevrilmemiş, gelişi güzel bir alan içerisinde bulundurması Avanos yolu çıkışında çok kötü bir görüntü sergiliyor. Bölgenin ne tarihi dokusuna, ne de ekolojik dengeye uygun olmayan bu görüntüleri gören beldeye gelen yerli ve yabancı turistlerin Göreme’ye bakış açısını düşünmek bile istemiyorum. Gelişi güzel atılmış, mezbelelik haline gelmiş bu alanın bir an önce ıslah edilmesi en büyük arzumuz” diye konuştu. 

Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
göremeli - 5 yıl önce
gerçekten göremeyi çok kötü bir halle gtirdiler getirenlerin elline sağlık bin pişman etirdiniz bizi lanet olsun size verdiğimiz oya nüri çingil jeppen güzel maşallah
Avatar
HATİCE - 5 yıl önce
çok haklisin sayin mizrak daha böyle kaçtane düzensizlik var göremede gel lütefen artik görevinin başina sayin mizrak