banner461
banner195

Göreme CHP adayı Halil Özbek oldu

30 Mart 2014 ‘te yapılacak yerel seçimlerde CHP adına Göreme’de Halil Özbek ‘in tek aday olarak yarışa katılacağı öğrenildi.

Göreme CHP adayı Halil Özbek oldu
16 Aralık 2013 Pazartesi 19:59

banner143
banner134

 30 Mart 2014 ‘te yapılacak yerel seçimlerde CHP adına Göreme’de Halil Özbek ‘in tek aday olarak yarışa katılacağı öğrenildi.

1950 yılında Göreme’de doğan Halil Özbek, 1972 yılında Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Yüksek öğrenime ilaveten, 1993 yılında Gazi Üniversitesinde İşletme Yönetimi dalında Yüksek Lisans eğitimi tamamlayan Özbek, 1996 yılında da Siyasal Bilgiler Fakültesinde Avrupa Birliği Uzmanlık öğrenimi yaptı. 1994 yılında Mali Müşavir ruhsatı alan Halil Özbek İngilizce biliyor, evli ve 2 çocuk sahibi.

CHP Göreme adayının iş yaşamı da yaptığı eğitim gibi oldukça uzun ve ayrıntılı. 1969 yılında Turizm ve Tanıtma Bakanlığında göreve başlayan Halil Özbek, 1973 yılında girdiği sınavı birincilikle kazanarak yaklaşık 23 yıl süreyle kamu kurumlarında Müfettiş ve Başmüfettiş olarak görev yapmış. 1996′da emekli olduktan sonra ülkemizin büyük firmalarında üst düzey yönetici olarak çalışan Özbek, 2005′tenberi Mali Müşavirlik yapıyor. Birçok Kalkınma Ajansında Proje Uzmanı olarak görev alan CHP adayı, Avrupa Birliği projelerinin hazırlanması ve yatırım danışmanlığı hizmetini de yürütüyor.

İlkokuldan sonraki okul ve iş yaşamı nedeniyle ayrılsa da Göreme ve Göremeli hemşehrileri ile ilişkisini hiç koparmayan Halil Özbek, her fırsatta beldesine gelmekten ve insanlarla iç içe olmaktan mutluluk duyduğunu, son 3-4 yıldanberi de zamanının büyük kısmını Göreme’de geçirdiğini ifade etti. Son yıllarda ciddi gelişmeler kaydeden Kapadokya ve özellikle Göreme’deki turizm hareketini çok iyi tahlil ettiğini, işletmelerin ve bölge insanının beklentilerini, yaşadıkları sorunları ve çözümler konusunda tutarlı ve gerçekleşebilir projeleri olduğunu, özellikle belediyelere çok ciddi kaynak yaratacak Avrupa Birliği projeleri hazırlayarak Göreme’nin her konuda daha da gelişmesi, yeni iş alanları açılması, gelir düzeyinin yükseltilmesi, turizm sektöründe faaliyette bulunan her işletmenin çok daha karlı ve verimli çalışmasını sağlayacak şekilde belediyecilik yapacağını açıkladı. Halil Özbek, belediye hizmetlerinin her aşamasında insanlara eşit mesafede, tarafsız, objektif ve hoşgörülü, alınan kararların ve uygulamaların açık ve şeffaf, halkın katılım ve denetimine açık olmasının önde gelen ilkeleri olacağını belirtti.

Halil Özbek; yapacağı projeler, ekonomik, kültürel ve sosyal çalışmalar sonunda Göreme’nin bir “dünya kenti, marka kent” olmasını sağlayacağını, seçilmesi halinde aslında Göreme ve Göreme’linin kazanacağını söyledi.

HABER: www.avanosgazetesi.com (Metin Yıldırım)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Göremeden - 4 yıl önce
Sayın halil özbek Göremeye yakışacak bir başkan değil.Nuri cingil yine başkan seçilecek inş.gönlümüz nuri başkanda.
Avatar
demokrat - 4 yıl önce
yolunun acık olsun allah utandırmasın şimdi chp zamanı
Avatar
Bırlık zamanı - 4 yıl önce
goremede bır ılk gercekleşecek ve ak partıden mustafa durmaz başkan olup oy patlamasi yapacak sandikta ve goremeyi kimse tutamaz
Avatar
göreme esnafı - 4 yıl önce
halil abi göremeye başkan olacak kapasite ve vizyona sahip değil.nuri başkanla 2.döneme devam..
Avatar
Göremeliiii - 4 yıl önce
Heee çok beklersin mustafa durmaz aday olacakmış ak partiden..adam kooparatifi beceremedi göremeye mi başkanlık yapacak.chpnin maşalığını yapar yapsa yapsa.göremeli biliyor neyin ne olduğunu.ak partinin adayı nuri cingildir.bizlerde başkanımıza sahip çıkacağız oy patlamasını nuri cingil yapacak.göreme chp nin bu çiftli oyununa gelmeyecek.mustafa durmaz ı akp den aday yapacaklar chdende halil özbek aday hangisi kazanırsa kazansın chp kazanmış olacak.biz bu oyuna gelmeyiz bu oyunu bozarız.o yüzden nuri başkanımıza tam destek.
Avatar
mehmet - 4 yıl önce @Bırlık zamanı
halil bey nuri cingilden mustafa durmazdan cok cok dha bılgılı akp mustafa durmazıda cıkartasa nuri cıngılıde cıkrtasa halil bey kazanır sadece mızrakla yarışırlar gibi geliyor bana ins halil abi olur artık göreme nuri cingilden bıktı be yeter maffetti durmazda hıc birşey yapamaz zaten
Avatar
göremeden esnaf - 4 yıl önce
sayıl halil özbek bu kadar açık konuşmuşunuz bizde size açık konuşalım.yıllardır ankarada güzel önemli mevkilerde çalıştınız göremeden de kopmadınız kaç tane sizi tanıyan var.döneminiz zamanında ankaradayken kaç tane göremeliyi işe alıp iş imkanı sağladınız kaç tane hemşerinin işini hallettin.3 dönem önce mhp den sen değilmiydin başkan adayı olan.bu dönemde akp nin kapısına gittin yüz bulamadın kapı kapandı gezdin dolaştın chp den aday oldun.göremeye göremenin içinden esnaf başkan lazım.göremeye faydası olmamış olmayacak başkanlarla işimiz yok.nuri cingil yine ipi göğüsleyen olacaktır.
Avatar
Maccanlı - 4 yıl önce
Seviyoruz seni büyük başkan Nuri Çingil başkanlık sana çok yakışıyor