banner461
banner195

Göstericilerin Camiiye Saygısı Bu Kadar!

Taksim Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin Bezmi Alem camisinde içki ve sigara içtikleri ortaya çıktı.

03 Haziran 2013 Pazartesi 21:10

banner143
Göstericiler Camide Bira Ve Sigara İçmiş!
İlgili Galeriye Git
banner134

Taksim Gezi Parkı olayları sırasında göstericileri Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ni adeta üs olarak kullandığı ortaya çıktı. Göstericilerin yaralanan arkadaşlarını camide tedavi ettiği ve camiyi ameliyathaneye çevirdiği anlaşıldı. Çöplüğe dönen camide çok sayıda sağlık malzemesinin yanı sıra bira şişesi ve sigara paketi de yer alıyor.

Camide bile bira ve sigara içen göstericilere tepki...


Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmasını protesto etmek amacıyla başlayan eylemler sebebiyle yaşanan gerilim devam ediyor. Polisle göstericiler arasında yaşanan çatışmalar günlerdir sürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de sıklıkla gittiği Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nin üç gündür göstericiler tarafından adeta üs olarak kullandığı ortaya çıktı. Göstericilerin özellikle gece boyunca süren olaylarda yaralanan arkadaşlarını camide tedavi ettiği anlaşıldı. Camiyi işgal eden eylemciler camiye büyük zarar verdi. Güvenlik kameraları bile tamamen kırıldı.

Çöplüğe dönen camideki sağlık malzemeleri, bira şişeleri ve sigara paketleri ise dikkat çekti. Göstericilerin, polisin attığı biber gazından etkilenmemek için hazırladıkları limon suyu, sirke ve özel olarak hazırladıkları karışımların bulunduğu şişeleri camide depoladıkları ortaya çıktı. Camide çok sayıda maske de bulundu.

İsminin açıklanmasını istemeyen ve kameralara konuşmaktan kaçınan caminin müezzini ise caminin kendi kaderine terk edildiğini öne sürerek yetkililere sitemde bulundu. İmam’ın bile camiye gelmediğini iddia eden müezzin göstericilere yalvararak camiye zarar vermelerini engellemeye çalıştığını aktardı. Cami müezzini polisin camiyi koruması gerektiğini ifade etti.

Polisin incelemesinin ardından caminin temizleneceği öğrenildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HASAN - 5 yıl önce
allah belalarini versin hayvan bile yapmaz bunlarin yaptigini
Avatar
erkan dündar - 5 yıl önce
2:30 daki erikli marka su hala buzlu çok merak ediyorum 3 gun boyunca camiide ki o kargaşada nasıl erimemiş bu su
Avatar
nevşehirli eylemci deniz - 5 yıl önce
yalan haber veriyorsunuz o şişelerde gazın etkisini giderici sıvılar var içki içsek o eylemde ne işimiz var şükürler olsun bizlerde müslümanız camilerin kutsallığını çok iyi biliriz lütfen olayları çarpıtmayınız.
Avatar
AKPARTİLİ - 5 yıl önce
nevşehi̇rli̇ eylemci̇ deni̇z sana sesleni̇yorumm.... si̇z bu ülkeni̇n i̇nsani olamzsiniz .si̇z bu komuni̇zm ddüşünceyle byere varamzsiniz. allah islah etsi̇n..