banner461
banner195

Gözler Hasan Ünver'de..

Nevşehir'de 2002 yılından bu yana her yıl Türkçe hassasiyeti ile ilgili çalışma yürüten ve Türk Dil Bayramı'nı çeşitli etkinlikler ile kutlayan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in meclis kararını bekliyor.

Gözler Hasan Ünver'de..
26 Eylül 2013 Perşembe 13:54

banner143
banner134

Uğur, Nevşehir Belediyesi'nin Türkçe Kararını Bekliyor
 11 yıldır Türkçe ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyerek gençleri ve Nevşehir halkını bilinçlendiren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, 2008 yılında Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkçe konulu konferansta, Nevşehir'de Türkçe işyeri ve tabela istekleri ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya'dan aldıkları sözün ardından 2012 yılında da Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in verdiği sözün gerçekleştirilmesini bekliyor.

 

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; "Nevşehir'de Türkçe tabela ve işyeri isimleri ile ilgili duyarlılığımızı 2012 yılında Belediye Başkanı Hasan Ünver'e ilettiğimizde bu konuda çalışmaların sürdüğünü ve 2012 yılının sonunda bu işin resmi karara bağlanacağını, Nevşehir Belediyesi'nin yaptığı zaman en iyisini yapacağına dair söz almıştık. Fakat 2013 yılının sonuna yaklaştığımızda hala konu ile ilgili bir gelişme görememek bizleri üzüyor" dedi.

 

Nevşehir halkının 26 Eylül Türk Dil Bayramı'nı kutlayan Uğur, Hasan Ünver ve belediye meclisinden gelecek olumlu haberin bayram havasını doyasıya yaşatacağını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kendi uyuyormuymuş - 5 yıl önce
Offf. bu mustafa uğur da baydı artık memleket Bekr'i Mustafa ya kaldı desek yeri olur. Hocam işini yap işini.