banner461
banner195

Gülmez “Kandan beslenen herkese lanet olsun”

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez "Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen alçak saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kandan beslenen herkese lanet olsun” dedi.

Gülmez “Kandan beslenen herkese lanet olsun”
29 Haziran 2016 Çarşamba 11:41

banner143
banner134
Terör eylemlerini engellemekle yükümlü ve yetkili olan siyasi iktidarın derhal istifa etmesi gerektiğini belirten Gülmez, şöyle devam etti: “ Son aylarda ard arda büyük şehirlerimizde yaşana, yüzlerce insanımızın canına mal olan terör saldırılarının ardından bugüne kadar sorumluluk alan bir tek kişi bile olmadı. Tek derdi başkanlık olanlar ve ülkenin kan gölüne dönmesine izin verenler, terör örgütleriyle ‘çözüm süreci´ adı altında pazarlıklar yapıp, terör örgütlerinin kentleri cephaneliğe çevirmelerine göz yumanlar, yaşanan can kayıplarından birinci derecede sorumludur. Ve sorumlular bu kayıpların hesabını vermelidir. Bunun ilk yolu da görevlerinden istifa olmalıdır.”
CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “Üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Türkiye'nin kalbine, birliğine, bütünlüğüne yapılan bir saldırı. Saldırı kim yaparsa yapsın lanetliyoruz. Bu olay sıradan bir olay değildir. Türkiye'nin en iyi korunan bir havalimanında böylesine bir saldırının gerçekleşmesi, terörün şehirlerin kalbine inmesi gerçekten düşündürücüdür. Çok ciddi dersler çıkartılması gerekir. Nasıl oluyor da terör bu denli iyi korunan havalimanına girebiliyor. Terörün gündemden çıkarılması için üzerimize düşen her türlü katkıyı yapacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.
Terör eylemlerinin ülkemizin birlik ve beraberliğini, toplumsal barış ve huzurumuzu hedef aldığını kaydeden Gülmez, “ bu menfur terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçler her kimlerse, toplumsal barış ve huzurumuzu bir kez daha hedef almıştır. Ancak köklü dayanışma, birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin, ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracaktır. Hiçbir şekilde milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaklar, hedeflerine ulaşamayacaklardır. Ülkemizi terörün teslim almasına müsaade etmeyeceğiz. Hep birlikte karşı duracağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sami - 2 yıl önce
Tererüst leri ziyaret edenede lanet olsun