banner461
banner195

Gülmez, “Seçim Adil Koşullarda Yapılmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, seçimlerin adil bir şekilde yapılmadığına dikkat çektiği açıklamalarında AK Parti’nin Nevşehir’de hiç adil bir seçim süreci yürütmediğinin altını çizdi.

Gülmez, “Seçim Adil Koşullarda Yapılmadı”
07 Kasım 2015 Cumartesi 11:29

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, seçimlerin adil bir şekilde yapılmadığına dikkat çektiği açıklamalarında AK Parti’nin Nevşehir’de hiç adil bir seçim süreci yürütmediğinin altını çizdi.

Cumhuriyet Halk Partisinin Nevşehir’de 1 Milletvekili çıkarabilmek için seçim yarışında imkanlar doğrultusunda çalıştığına değinen CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “Mevcut seçim yasası zaten adil bir seçimin yapılabilmesine zemin tanımıyor. Öte yandan AK Partinin Nevşehir’de seçimin adil ve tarafsız bir şekilde yapılmasını gölgelediğine inanıyorum. Keza, TOKİ Bloklarında bazı kişilerin borçlarının silineceği vaatlerinin yanında edindiğimiz bilgilere göre bin 500’e yakın kişinin seçim öncesinde belediye, özel idare, hastane gibi kamu kurum ve kuruluşlarında işe alındığı yönündeki haberleri de seçimin edil bir şekilde yapılıp yapılmadığına da gölge düşürüyor. 7 Haziran seçimlerinin ardından toplumda oluşturulan korku ve infial nedeniyle AKP yeniden tek başına iktidara geldi. İç Anadolu bölgesinde oylarını çok az da olsa artıran tek il Nevşehir. Seçimin Nevşehir’de AKP’nin üç milletvekili çıkarması ile sonuçlanmasının bir diğer nedeni ise MHP’nin çok ciddi oranda oy kaybetmesi. Bu durum haliyle bizi de etkiledi. 27 bin dolayında oy aldık ve bu bizim parti olarak Nevşehir’deki zaten kendi oyumuz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.