banner461
banner195

Gülşehir de Başkan DURSUN...!

2014 Yerel seçimlerinde tekrar Aday adaylığını açıklayan Nevşehirin Gülşehir ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Dursun bu sabah Basına verdiği kahvaltıda düzenlediği toplantıyla Dört yıllık süreçte yapılan çalışmaları anlattı.

Gülşehir de Başkan DURSUN...!
26 Ekim 2013 Cumartesi 14:41

banner143
banner134

 Çok sayıda Basın mensubunun hazır bulunduğu Kapadokya Kartal Oteldeki Kahvaltılı Basın toplantısında Gülşehir AK Parti İlçe Başkanı Kadir Salman da bulundu.

Gülşehir Belediye Başkanı ve 2014 Yerel Seçimlerde yeniden aday adayı olan Mustafa Dursun hayalindeki projeleri tamamlamak için yeniden aday olduğunu açıkladı.
Başkan Mustafa Dursun burada yaptığı açıklamada; ‘’2009 yerel seçimlerini müteakip yaklaşık 4,5 – 5 yıl geçti. İyisiyle, kötüsüyle, ,acısıyla tatlısıyla bir dönem geçirdik. Seçim beyannamesiyle Söz verdiğimiz birçok işi yaptık, yapmaya çalıştık ve başarılı bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum.
 Yeni dönem içinde aday adaylığı müracaatını yapmış bulunmaktayım. Bu işler nasip meselesi, Allah bir dönem daha nasip ederde tekrar seçilirsem eksik işlerimizi tamamlayacağız ve ilçemizi hak ettiği yere hep beraber taşıyacağız. Bu vesile ile bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor, Gülşehir Halkını saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.’’ Dedi.

Başkan Dursun'la Başlayan Gülşehir'in Değişim Serüveni...!

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun yaptığı basın toplantısında Gülşehir'in Değişim Serüvenini şöyle anlattı.;

Çok şükür Seçim beyannemesinde vaad ettiğimiz bütün işleri üstüne koyarak tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.İlk seçildiğimizde Kurumsallaşmaya büyük önem verdik ve Belediye çalışanlarımızla birlikte Gülşehir ilçemize yakışır bir sistem kurduk.
Bu şekilde daha sağlıklı halkımıza hizmet verecek bir ortam kurarak başladık işe.... Ve şununda müjdesini vereyim Şuan Önümüzdeki yıl kısmetse Yeni Gülşehir Belediye hizmet binamızın yapıına başlanarak ilçemize yakışır bir Belediye binamıza kavuşacak dedi.

Gülşehir hayal etti biz yaptık..!
İlk işe TOKİ ve Yüksekokul ile başladık.
Şuan 300 kişilik içinde camiisi olan TOKİ konutlarımız için çalışmalarda yarıya gelmiş bulunuyor. TOKİ İhalesini alan taşoran firma Eras İnşaat son ihtar ile bir süredir verdiği arayı Pazartesi günü tekrar başlatacağı inşaaat çalışmalarıyla devam edeceği kararını vermesiyle inşallah TOKİ binamız artık Gülşehir ilçemiz sırtında bulunan ırmağı içine alacak ve böylece büyük bir hayallerimizin de gerçekleşeceği bir adım atılmış olacak.

TOKİ gerçeği ile tanıştırdığımız Gülşehir halkımız ikinci etap TOKİ 300 konut çalışmasıyla içerisnde ilkokuluda bulunacak ve böylece ilçemize yakışır modern konutlar çok farklı bir görsellik kazandırmış olacak.Vatandaşlarımızda kendilerine yakışır bir sıcak yuvada yaşamlarını daim ettirecekler dedi.

Açıkcası TOKİ hayalimiz gülşehir ilçemiz için gerçekleşiyor olması ilçeli vatandaşlarımız tarafındanda büyük takdir görüyor olması bizi ekstra mutlu etmiştir.

Gülşehir e Yükseokul Yakıştı...!
ilçemizin olmassa omazı Yüksekokul hayalini 2009 yılı Eylül ayıyla başlatarak hayata geçirmiş olmanın ayrı bir keyfini yaşıyoruz. Bütün Gülşehir halkının büyük Hayallerini süsleyen Yüksekokul ilk 140 öğrenciyle başladı şuan 1100 öğrencimiz eğitim görüyor. Gülşehir Yükseokulumuz İlçemize her anlamda çok büyük katma değer kazandırmıştır.
Şuan Gülşehir Belediyemiz olarak kuruluşuna destek vererek tahsis ettiğimiz Gülşehir Meslek Yüksekokulu Yardımlaşma ve yaşatma Derneğimiz 30 dönüm arazi içerisinde Yüksekokul için kampus alanı ve sosyal alanlarıyla tam donanımlı yeni yerine taşıyabilecek çalışmalarımızda ciddi mesafeler aldık.

Gülşehir İlçemize Sağlık Alanında Reform Yaptık...!
Herşeyi "Hizmet " parolasıyla yürüttüğümüz çalışmalarımızla İnsan Sağlığı ve çevre sağlığı için büyük önem arz den ve Gülşehirli vatandaşlarımızı sağlık anlamında tehdit eder boyutlara ulaşmış İlçemiz İçme suyu konusunda Arsenik tehditlerini yaptığımız Su arıtma tesisi ile çözmüş bulunuyoruz.İller bankası ve Kayseri Kaski Gülşehir Arıtma Tesisimizi diğer yapılacak kentlere örnek gösteriyor olmasının gururunu tüm ilçe olarak yaşıyoruz.

İlçemiz de bulunun iki ayrı su deposunda kurduğumuz su arıtma tesisi ile vatandaşlarımıza artık gönül rahatlığıyla içip kullanabilecekleri sağlıklı içme suyunu kavuşturmuş bulunuyoruz...

Şahsım Sendika kökenli olması hasebiyle yine ilk yaptığımız işlerden Gülşehir Belediye işçilerimiz için onlara sendika hakkı verdik.Bu şekilde artık Gülşehir belediye çalışanlarımızın maaşlarınıda iyileştirerek onlara verdiğimiz sözümüzüde yerine getirmiş bulunuyoruz.

Seçim Vaadlerimiz için hazırladığımız seçim beyannamesinde TOKİ-Yüksekokul-Sanayi Sitesi Yolları-Modern Pazar Yeri-Spor-Taziye evi-Turizm-Kepez oteli-İçme suyu-Eğitim-Sendikal haklar,Parklar Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yürüttüğümüz çalışmalar kısaca hizmet verdiğimiz sözleri fazlasıyla birer birer yerine getidik yada parası projesi hazır başlanmak üzere.

Alt yapı konusunda çalışmalara başlamadık başlayamadık..
Geldiğimizde ilk olarak elimizde malzememiz nedir diye baktığımızda bizleri şok eden bir gerçekle karşılaştık.Bir çok ilçeyi bırakın beldelerin dahi olan Hali hazırı bulunmadığını gördük.İlçemize hizmet anlamında olmassa olmazı olan Hali hazır harita imar çalışmasını başlattık ve iller bankasına müracaat ettik Milletvekillerimizinde saolsunlar destekleriyle müracaatlarımız şuan bir kaç ay oldu müteahhit firmadan aldık ve artık çok şükür Gülşehirimizin Hali hazır harita imar çalışmasıda tamamlanmış oldu.
Artık İlçemiz alt yapısı için çalışmaların başlaması için bir engelde kalmadı.En kısa zamanda bu konuda ciddi projelerimizi hayata geçirmeyi düşünüyoruz.

Eski atıl kepez otelimizi yatırıma dönüştürerek Kartal belediyesine tahsis ettik bu sayede ilçemize gelen misafirlerimizi ağırlayacak yatıracak bir otelimiz olmuş oldu.Buda ilçemizin bir vitrini önemli bir sosyal eksikliği için giderilmiş oldu.Kısmetse önümüzdeki günlerde inşaatı başlayacak olan iki adet otel içinde yatırımcılara ırmak kenarında yer tahsis ettik.İnşallah turizm için önemli gelişmelerin ilk müjdeleyici  ve habercisi olacak bunlar.


Gülşehir İlçemize 22 Park yaptık...!

İlçemizde ki bütün mahallelelere toplamda 22 adet içeriisnde basket potaları,fitnes aletleri,Oyun grupları, Kamelyalarıyla park yaptık...

İlçemizde bulunan bütün okullarımıza ve eğitim kurumlarımıza her türlü destek verdik yollarını en güzel şekilde yaptık.

Yine ilçemiz girişine önem verdik bu anlamda Gülşehire yakışır bir vizyon katmak için düzenlemeler yaptık.
Gülşehir ilçesinde tam 25 yılda yapılan yolu biz 4 Yıl gibi kısa sürede yaparak tammaladık.İlçemizin şuan ulaşım için yol ihtiyacı kalmadı.
 

Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine saygısıda faydası olmaz zihniyetinden yola çıkarak ilçemize yakışır taziye evi ve şehitlik parkı yaptık.
Yine Gülşehir belediyemiz makine araç parkurumuz çok eskiydi yada gerekli araçlarımız yoktu yenisini alıp yeniledik.
Mesela daha sağlıklı ileçmiz vatandaşlarına layık otobüsler aldık ilçemizde hiç olmayan zabıta aracı alarak ilçemize kazandırdık.


Yine Sosyal Belediyecilik anlayışı ile İlçemizde bayanlarımızı Belediye imkanlarımızla Konya gezileri düzenledik Belediye işçilerimizi Mersin gezileriyle ödüllendirdik.

İşte diyorlar ki Borçsuz belediye...Bende diyorum ki Belediye borçsuzsa o belediye iş yapmıyor demektir. Halkımıza hizmet olacaksa Belediyenin borcuda olacak ...Biz bu konuda borçsuz belediye olmanın tek avantajını bir kez yaşadık oda Kapalı modern pazar yeri konusunda ahiler kalkınma ajansıyla bu konuyuda hallettik.Şuan projemiz paramız hazır.en kısa sürede ilçemize söz verdiğimiz kapalı pazar yerini yapacağız.
Yine Sağlık analamında ilçemize Gülşehir  Entegre hastanesi için Blediyemiz olarak yer tahsisisnde bulunduk ve şuan Yatırım programına alındı bu konuda çözüme kavuştu.

Belediye olarak oldukça yoğun bir dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Dursun, ilçelerineşimdi de yeni bisiklet yolları, kapalı Pazar yeri ve belediye hizmet binasıkazandırmak istediklerini ve bu üç proje içinde önemli mesafe aldıklarınısözlerine ekledi.


Karacaşar ve Tuzköy kasabalarınında ilçemize bağlanmış olmasıyla Gülşehir Nüfusu 12.650 oldu.Bu haseple Nüfusumuz 10 Bini geçerek ilçmiz Doğalgaz hakkınada kavuşmuş oldu.Allah nasip ederse Şuan Doğalgaz çalışmaları başlamış olup ilçemizde vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizleri mutlu etmiştir.

Açıkcası burada size Durmak Yok Yola Devam parolasıya çıktığımız bu kutsal yolda Cennet ilçemiz Güleşhir için yaptığımız çalışmaların bazılarını bir çırpıda sizlerle paylaşmak istedik.Biz Halkımıza hizmetin kutsaliyetini bilen ve ilçemize devasa projelerin gerçekleşmesi adına ilk dönemde ilçemizin nazır planlarını çıkardık yol haritasını çizdik acil eylem planlarıyla ilk etapta çözüme kavuşturulması gereken projeleri hayata geçridik.Daha yapılacak asıl şimdi çok ama çok işler olduğu ve yarım kalan projelerin tamamlanması için 2014 yerel seçimlerinde Gülşehir ilçemizi Ak parti hizmetleriyle ve örnek Belediyecilik anlayışı ile Bölgenin örnek Marka İlçesi yapmanın taliplisi olarak bir dönem daha istiyoruz.
Bu kısacık zamana TOKİ-Yüksekokul-Su Arıtma Tesisi başta olmak üzere bütün Belediye çalışmalarımızda emekleri geçen Valimize,Kaymakamlarımıza,Parti teşkilatım Milletvekillerim ve tüm Belediye mesai arkadaşım personelerlerime ve en başta bize her zaman yanımızda durup destekleriyle en büyük itici güç olan teveccüh gösteren saygı değer Gülşehir halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum.Allah yar ve yardımcıları olsun saygılarımla...

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa DURSUN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gülşehirli - 5 yıl önce
başkan sağolsun güzel hikaye anlatmış ama inanasım gelmedi :)
Avatar
ihsan - 5 yıl önce
Alla Allah adaymıymış çok iş yaptıya insana ikinci kez piyango vurmaz tombala misali geç artık başkanım sen köyüne git emekliliğini yaşa burdan sana bay bay yanınada Onur çavuşunu al hayallerinizi birleştirin projeleriniz için.
Avatar
gülşehirli - 5 yıl önce
helal başkan..
Avatar
gerçek gülşehirli - 4 yıl önce
Allahım yolunu bahtını açık etsin sayın bsşkanım yaptıklarınızı yazsanız romanlar almaz partili partisiz herkesi kucakladınız zengin fakir ayırt etmeden herkese gece gündüz hizmet ettiniz mezarda millet mezarların üstüne otururdu tabure verdiniz saat 5 gülşehirde hayat biterdi şimdi çiğ köftesi çorbacısı adanacısı marketi yeni açılan lokantalar gece 12 .kadar hizmet. Ediyor oldu a.101 BİM pansiyonlar aparatlar açilan fabrika bugün 120 kişi çalışıyor belediye alınan 90 yakin işçi alınan yeni otobüsler 3tane hem de yapilan çocuk parklarında çocuklarımız güven içindeoynuyor belediye iişçilerine insan yerine koyup sendika vermeniz ramazan aylarında açılan iftar sofralarınız TOKİ hayal siyaset diyenler doğalgaz proceniz kızıl ırmak proceniz hastane proceniz kapalı pazar yeri proceniz mükemmel yıllar önce gördümüz turistleri tekrar görmek memlekette taziye evimiz şehir giriş çıkışlarımiz turizimdeki çıkışlarınız kum ocana alınan tirilyonluk kepçeler çarşı içînin kaldırım çalışması Elektirik direklerinin pis görüntüsünün gitmesi cenaze aracı zabıta aracı suculara verilen araba bir çağ atlamaktı çöpün poşede geçmesi pis kokulardan iğirenç görüntüden kurtulmak bir medeniyeti daha yazmaynan bitmicek ,neler neler allahım sizi başımızdan eksik etmesin kanımızın son damlasına kadar sonunda ölümda olsa son sözümüz mustafa dursun
Avatar
gerçek gülşehirli - 4 yıl önce
Daha bitmedi su arıtma tesisi yapılan kaldırımlar ağaçlandırma lar öz kenarı özellikle belediye vardımızda yırtık koltuklar kırık masalar gülşehrimizi dünyaya duyurdunuz özellikle kepez hotel için attınız adımlar