banner461
banner195

Gülşehir MHP'de İstifa Depremi

MHP İlçe Belediye Meclis Üyesi Oruç Avdatek hem partiden hemde belediye meclis üye adaylığndan istifa etti.

Gülşehir MHP'de İstifa Depremi
28 Şubat 2014 Cuma 11:43

banner143
banner134

  MHP İlçe Belediye Meclis Üyesi Oruç Avdatek gazetemize verdiği demeçte ;  Her ne kadar 30 mart 2014 seçimleri için M.H.P İlçe Yönetimi tarafından Belediye Meclis üyesi olarak listede yer almış olsam da 18.02.2014 tarihinde Parti üyeliğinden ve belediye meclis üye adaylığından istifa etmiş bulunuyorum.  

         Yıllarca içinde bulunduğum ve 2009 yılından beri yönetiminde bulunduğum partimden Belediye meclis üyeliği için aday sıralaması yapılırken, demokratik olmayan bir şekilde ve başkan sultası altında aday sıralaması yapılması yüzünden ayrılmış bulunmaktayım. Bu güne kadar partiye dahi gelmeyen kişiler ile seçimlere 2 ay kala partiye üye kaydı yapılan kişilerin dahi aday sıralamasında ilk sıralara getirilerek öncelik tanınması, bazı kişilerin ise aday olup geri çekilerek bir birlerine bulundukları konumu devretmesi ve İlçe başkanının listede ismi dahi olmayan adaylardan şu kişi kontenjandan çekildi onun ismini silip şu kişiyi yazalım diyerek yönetim kurulu üyelerini hiçe sayarak kendisi inisiyatif kullanarak bazı kişilere öncelik tanıması ve oylama sonucu listede olmayan bazı kişilerin listede yer alması toplum partisi yerine bir grubun partisi konumuna getirmiştir. Aday sıralamasında eğitim ve liyakat yerine başka kriterlerin göz önüne alınmış olduğundan,bu güne kadar içinde bulunduğum partimden istifa ettiğimi ve belediye meclis üyeliğinden çekildiğimi tüm partili arkadaşlarıma duyurur, seçimlerin İlçemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

         Tüm adaylara başarılar dilerim. dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
en doğrusu - 4 yıl önce
oruç abi yıllardır bu partiye gönül vermiş kişi birazda değerlendirin yani tutup da 9. sıraya da yazılmaz ki.ayıp etmişler gerçekten...