banner461
banner195

Gülşehir’de Sürpriz Aday!

Nevşehir’de seçim öncesi aday adaylık çalışmaları hız kazandı. Nevşehir’in en önemli ilçelerinden olan Gülşehir’de de sürpriz bir aday çıktı.

Gülşehir’de Sürpriz Aday!
23 Ekim 2013 Çarşamba 12:56

banner143
banner134

 2014 yılı Mart ayında yapılan olan yerel yönetimler seçimleri öncesinde aday adaylığı kulisleri artmaya başladı. Ak Parti için 31 Ekim tarihinde sona erecek olan başvuru süreci son günlerde daha da hareketlendi. Bazı Belediye Başkanları yeniden aday olurken bazı belediye başkanlarının ise aday olmayacağı konuşuluyor.

 

Nevşehir’in en önemli ve merak edilen ilçelerinden Gülşehir’de de süreç iyice hızlandı. Bir çok aday adayı başvurusunu Ak Parti Gülşehir İlçe Başkanlığına iletirken, Ak Parti’den sürpriz bir aday çıktı.

 

Gülşehir’in tanınan isimlerinden Avukat Fatih Çiftci’nin de Ak Parti’den Gülşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru yapacağı öğrenildi. Çiftci’nin aday adaylık başvurusunu birkaç gün içerisinde yapması bekleniyor.

 

Gülşehir’in çehresini değiştirecek projeler ve özel fikirlerini de başvuru sonrası aday gösterilmesi durumunda açıklayacağı öğrenilen Fatih Çiftci’nin siyasi geçmişi de bulunuyor. Yıllarca Gülşehir’de siyasetin içerisinde etkin bir şekilde yer alan Çiftci, 2009 yılında Demokrat Parti Nevşehir İl Başkanlığı görevini de üstlendi. Çiftci, Demokrat Parti İl Başkanı iken o dönemde girdiği seçimlerde Nevşehir genelinde 4 Belediye kazanmıştı.

 

Adaylık için Ankara’da da görüşmeler yaptığı ifade edilen Çiftci’nin “Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde İl Başkanlığı yapması ve yakın ilişkileri de olduğunun bilindiği de düşünüldüğünde” adaylık konusunda avantajlı olacağı öne sürülüyor.

 

Gülşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru yapacak olan Çiftci’nin başvuru yaptığı gün bir açıklama yapması bekleniyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yakışır - 5 yıl önce
gülşehire yakışır, hem karizmatik hemde bilgili ve becerili hayırlı olsun
Avatar
Gülşehirli - 5 yıl önce
100 tane oyum olsa 1 tanesini atmam
Avatar
gülşehirli - 5 yıl önce
inşaallah olur gülşehir çok şey kazanır
Avatar
Bayram Kayalı - 5 yıl önce
iyi işler yapacağına inanıyorum gülşehir için hayırlı olmuş
Avatar
Ak - 5 yıl önce
Kardeş işine gücüne bak Allah'ını seversen. Kusura bakma piyangodan çıkar gibi çıkmalar. Ben ak partiliyim eğer sen ol ne oy veririm NEDE sana oy yediririm
Avatar
ak partili - 5 yıl önce
ak partinin adayı ak partili olur bu girişimler eşyanın tabiatına aykırıdır
Avatar
arif - 5 yıl önce
Herkes yapacağı işe baksın
Avatar
Musa gençöz - 5 yıl önce
kardeş sen aldırma her kafadan ses çıkacak elbet meyve veren ağaç taşlanır,taşı sıksan suyunu çıkarırsın evellahlah hakkında hayırlısı olsun kutlarım.