banner461
banner195

Halide İncekara “Kadınlar Soruyor” Programı İçin Nevşehir'e Geliyor

AK Parti Eski Milletvekili Halide İncekara, AK Parti Nevşehir Kadın Kolları Başkanlığı “Kadınlar Soruyor” Programının konuğu olarak yarın Nevşehir'e geliyor.

Halide İncekara  “Kadınlar Soruyor” Programı İçin Nevşehir'e Geliyor
04 Nisan 2017 Salı 17:38

banner143
banner134
 AK Parti Nevşehir Kadın Kolları Başkanlığı tarafından ilimizde “Kadınlar Soruyor” Programı düzenleniyor.

AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar yaptığı açıklamamasında; "Yarın saat 15:30 da Nevşehir Ticaret Borsası Salonunda AK Parti 22. 23. ve 24. Dönem İstanbul Milletvekili Sayın Halide İncekara'nın katılımlarıyla yapılacak olan Kadınlar Soruyor konferansına tüm halkımız davetlidir..." dedi.


Halide İncekara (1959 - .... ) Kimdir?
Halide İncekara, 18 Eylül 1959'da Antalya'da doğdu. Babasının adı Ömer, annesinin adı Ayşe'dir. Yönetici; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede Uluslararası İşletmecilik alanında tamamladı. Özel sektörde mali koordinatör ve genel müdür olarak çalıştı.

Gazete ve dergi köşe yazarlığı, TV'de program danışmanlığı yaptı. Sivil toplum stratejik danışmanı olarak çalışmalarda bulundu. Kadın-Aile Gençlik ile ilgili dernek, vakıf kuruculuğu ve yöneticiliği görevlerini üstlendi.

İstanbul İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. Avrasya-Bir Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Sigorta Acenteler Birliği Denetleme Kurulu Üyesi, Çalışan Kadını Destekleme Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

22. Dönem İstanbul Milletvekili. 22. Dönem'de Avrupa Konseyi ve BAB Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen İncekara, evli ve 3 çocuk annesidir.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti'den İstanbul milletvekili seçilmiştir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.