banner461
banner195

HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel Avanos'ta

HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel Nevşehir'in Avanos ilçesinde HDP Avanos seçim irtibat bürosunu ziyaret etti.

HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel Avanos'ta
06 Mart 2014 Perşembe 10:37

banner143
banner134

 HDP Eş Başkanı Sehabat Tuncel ve HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel Avanos'a geldi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Nevşehir'de seçim çalışmalarını sürdürüyor. HDP Eş Başkanı Sehabat Tuncel ve HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel seçim çalışmalarını yerinde incelemek üzere Nevşehir'in Avanos ilçesine geldi. Hdp'nin Avanos seçim bürosunu ziyaret eden Tuncel ve Tüzel'e seçim çalışmalarında Belediye meclisinde ve İl genel meclisinde nasıl bir çalışma izleneceği konusunda bilgiler verildi. Geçtiğimiz gün Aksaray'da yaşanan olayların aksine HDP'lilere Avanos'ta herhangi bir tepki gösterilmediHDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel Nevşehir'in Avanos ilçesinde HDP Avanos seçim irtibat bürosunu ziyaret etti. HDP milletvekillerini il genel meclis adaylarının yanı sıra yüzlerce yurttaş sloganlarla karşıladı. Secim irtibat bürosunda konuşan Tuncel, Avanos'da çok güzel karşılandıklarını belirterek, HDP'nin seçim çalışmaları sırasında uğradığı saldırıların CHP'nin aktif olduğu yerlerde olmasının tesadüfü olmadığını dile getirdi.

'Eskiden 'Küçük Moskova'ydı'

CHP'nin sol kesime yüzünü döndüğünü belirten Tuncel şunları dile getirdi: "CHP kimle ittifak yaptı, cemaat ve eski MHP'liler ile CHP ve diğer sistem partileri bu ülkenin geleceği hakkında hiçbir şey söylemiyorlar. Hiçbir projeleri yok. Biz HDP olarak, ülkenin sorunlarının çözümü hakkında en iddialı partiyiz. Biz barış sürecinin, kadınların ve işçi sınıfının haklarının teminatıyız. Bizim Avanos'ta yapmamız gereken, ev ev dolaşarak, sistem partilerinin yaptıklarını teşhir etmek ve yerel seçimlerden sonra ki genel seçimlerde iktidar alternatifi olmak." Avanos'a geçmişte "Küçük Moskova" denildiğini hatırlatan Tuncel, Avanos'unda kimliğiyle oynandığını ve bunu değiştirmeleri gerektiğini belirtti. 

'4 bin yıllık çömlekçilik geleneği yok oluyor'

Tuncel'in ardından konuşan HDP Belediye Meclis adayı Mükremin Tokmak, çocukluğundan beri Avanos'da yaşadığını belirterek, "4 bin yıllık çömlekçilik geleneğimiz yeni çıkan maden yasaları yüzünden yok oluyor. HES projelerinden dolayı ilçemizin ortasından geçen ırmağımız kuruyor ve bizim ırmağa ulaşmamız çekilen tellerle engelleniyor. Bizi biz yapan doğamızı elimizden alıyorlar" diye konuştu. Yurttaşlarla beraber ilçede tur atan HDP'li milletvekilleri sloganlarla uğurlandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Köylü - 4 yıl önce
avanosta tabiki tebki göstermezler avanosun %80 kominist...................
Avatar
Gomünis - 4 yıl önce @Köylü
tepki yazsan iyiymiş ama...
Avatar
habip türkmen - 4 yıl önce
bi aksaray olamadık helel aksaray
Avatar
mehmet üzümcü - 4 yıl önce @Köylü
varol aksaray nevsehir yarın kadar olamadı
Avatar
Tayfun İşçi - 4 yıl önce
halkların demokrasi partisi(hdp) avanos halkinin demokrasi taleplerinin savunucusu olarak avanos halkıyla buluştu. halkimizi kutluyoruz