banner461
banner195

İbrahim Erdoğan AK Parti'den resmen aday adayı

Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, Rize Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. FİB Haber Merkezi tarafından Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödüllerinde Yılın En İyi İnternet Haber Sitesi seçilen Haber7.Com adına Nevşehir'de misafir edilen Genel Müdür İbrahim Erdoğan Rize den aday adaylığını açıkladı.

İbrahim Erdoğan AK Parti'den resmen aday adayı
30 Ekim 2013 Çarşamba 19:47

banner143
rize belediye başkan aday adayı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Memleketi Rize'den belediye başkanlığı adaylığını açıklayan Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan bugün AK Parti Rize İl Başkanlığı'na başvurusunu yaparak resmen aday adayı oldu.

Başvuru dilekçesini il başkanı Hikmet Ayar'a teslim eden Erdoğan, neden aday olduğunu da ilk olarak Haber7.com'la paylaştı.
İşte Erdoğan'ın ilk demeci ve hedefleri;

'SERMAYEM GÖNÜL'
Çocukluğum Karadenizin ana kucağı Rize'de geçti. Topladığı çayı yağmurla demleyen bu toprağın anneleri bana samimiyeti öğretti. Mısır Ekmeği ceplerimizde en taze harçlıktı ki dumanı bile hepimizi birleştirmeye yeterdi. Aynı türküyü söyleyip aynı ekmeğe uzanmanın adıydı Rize. Bu toprağın en verimli yürekleri şüphesiz anneleriydi .
Ve bu toprağın en babacan öğüdü vefa, sadakat, dürüstlüktü. Bu şehir beni büyüttü, kucakladı. Şimdi hizmet vefanın aynasıdır diyerek bu şehri ben kucaklayıp büyüteceğim. Büyük proje vaatleriyle şehir ertelenebilir ama halk ertelenmez .
Siyasi ilkemiz büyük düşünüp halkın gönlünü alın teriyle, hizmetle, dürüstlükle kazanmak. Rize demek, halkın rızası demek. Rize demek, o halkın duasını almak demek. Ben, bu şehri masa başından yöneterek değil, halkla kucaklaşarak kazanmanın derdindeyim. Sermayemiz gönül.
Vicdanın dili, dini, ırkı olmaz. Bizde öteki diye bir şey yok. Siyasi tavrımızın referansı sadece bir olmak. Halkla aramda mesafe değil muhabbet olacak. Kendini bilmek kentini bilmektir. Rize'nin bağrını beton yığınlarıyla örterek değil, yeni meydanlar açarak rahatlatmaktır amacım. Bu şehrin kenarı da kıyısı da gündemim. Denizinden uzaklaştırılmış şehri, kıyıdaki yeni yapılanmalarla, sadece halkın faydalanacağı hale getirmek de gündemim .
Kısacası, halka güven verecek yeni şehir, yeni Rize gündemim. Gazetecilik mesleğimi şimdiye kadar hakkıyla yerine getirdim, şimdi de talip olduğum Rize'yi, halkıyla hak ettiği noktaya getirme niyetindeyim.
Bu şehri, manevi kalkınma ve değer bilinciyle, tarihsel konumunu da unutturmadan yaşatmak bu topraklara borcumuzdur.
Benim için bu göreve talip olmak demek, gençleriyle ufuk sohbetleri yapacağımız, yaşlılarıyla dost muhabbetine dalacağımız, dağında bağdaş kurup oturacağımız, hastaya yatağında ses, güçsüze nefes olacağımız günlere söz vermek demektir. Siyaset sadece makam sahipliği değil, halka kalben kefil olmaktır.
Rize için yüreğini ortaya koyan, İbrahim Erdoğan…   
İBRAHİM ERDOĞAN KİMDİR

1971 yılında Güneysu'da doğdu. İlköğrenimini Güneysu'da tamamladı. 1990 yılında  Rize İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi.  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan İbrahim Erdoğan 21 yıldır aktif gazetecilik yapıyor. 1992 yılında TRT'de başlayan gazetecilik serüveni 1995 yılının sonuna kadar Samanyolu Televizyonunda Haber editörü olarak devam etti. 1996 yılında Kanal 7 medya grubuna transfer oldu.

Dış Haberler müdürlüğünün ardından tam 12 yıl süreyle Kanal 7 TV'de Haber müdürlüğü yaptı. Aynı yıllarda Kanal 7 ve aynı grup bünyesinde yayın yapan ÜLKE TV'de Yerel Gündem isimli  programı hazırladı ve sundu. Bu programda  2 Bin'in üzerinde Belediye Başkanını konuk etti.

Türkiye'nin her yöresinde ki belediyelerin çalışmalarını  ve projelerini yerinde gördü. Yerel yönetimlerle ilgili tecrübesi  bu program sayesindedir. 

İbrahim Erdoğan  2012  yılının Şubat ayından bu yana da Türkiyenin en büyük ve en fazla takipçisi olan Haber Sitesi  Haber 7. com'un Genel Yayın Yönetmenliğini yapıyor.  Erdoğan Evli ve  2 erkek çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kemal - 5 yıl önce
ak parti ödeneği gönderir kardeşlerimizde çalışır