banner461
banner195

İbreler erken seçime döndü!

AK Parti'nin kriz ve kaosa izin vermemek için koalisyon şartlarını zorlamasına karşın muhalefet olumsuz tavrını sürdürüyor. Şartları zorlayan AK Parti'de ibre erken seçime doğru dönüyor.

İbreler erken seçime döndü!
16 Haziran 2015 Salı 12:37

banner143
banner134

7 Haziran seçimlerinden sonra tek başına hükümet kurma yetkisi çıkaramayan siyasi partiler, seçimden sonra yeni bir haftaya girdi. Koalisyon umuduyla girilen haftada CHP ve MHP cephesinden gelen söylemler bu konudaki beklentileri zayıflattı.

Seçimden sonra yaşanan süreçte her parti kendi stratejisini belirliyor. Hamlelerini diğer partilerin atacakları adımlara göre belirleme stratejisi yürüten AK Parti, kendisinin dışında her hangi bir koalisyon olacağı düşüncesini taşımıyor. AK Parti koridorlarında HDP ile koalisyona neredeyse imkansız gözüyle bakılıyor. En çok MHP ve CHP alternatifleri dillendiriliyor. Ancak bu partilerin ileri sürdükleri şartlar bir koalisyon kurulmasının önündeki en önemli engel olarak ortaya çıkıyor.

ŞARTLAR ZORLANIR

AK Parti'nin hükümet kurma iradesine karşın diğer partilerin günlük strateji değiştirmeleri de koalisyon kurulmasını zorlaştıran unsurlardan birisi olarak öne çıkıyor. Tüm bu olumsuz şartlara rağmen AK Parti'de krizin, kaos değil, çözüm, huzur, ilerleme ve millet iradesinin belirlediği yolda yürüme kararlılığıyla hükümet kurulmasının şartları zorlanacak. AK Parti'nin, ülkenin birliğinden, beraberliğinden taviz vermeden üzerine düşen fedakarlığı yapacağı belirtilen istişare toplantılarda, iki önemli nokta üzerinde duruldu. Bunlardan birincisi koalisyon için tüm şartlar zorlanacak. Ülkenin birliğinden ve beraberliğinden taviz verilmeden. İkincisi de tüm çabalara rağmen erken seçim.

(Yeni Şafak)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.