banner461
banner195

İlk Kıblegahımıza Sahip Çıkacağız

Saadet Partisi Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Nahit Ögüç, düzenlediği basın toplantısında Müslümanların ilk kıblegahı olan Mescidi Aksa’nın işgal altında bulunması ve tarihte ilk kez ibadete kapatılmasına tepki gösterdi.

İlk Kıblegahımıza Sahip Çıkacağız
01 Kasım 2014 Cumartesi 15:52

banner143
banner134
 İlk Kıblegahımıza Sahip Çıkacağız

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Nahit Ögüç, düzenlediği basın toplantısında Müslümanların ilk kıblegahı olan Mescidi Aksa’nın işgal altında bulunması ve tarihte ilk kez ibadete kapatılmasına tepki gösterdi.

Siyonist İsrail’in Müslümanları bölgeden tamamen arındırmak amacıyla ilk çözüm olarak Mescidi Aksa’yı ibadete kapatmakta bulduğunu dile getiren Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Nahit Ögüç, söz konusu işgalin önlenmesi için tüm dünya Müslamanlarının tepkilerini açıkça ortaya koyması gerektiğine işaret etti.

Ögüç, “Müslümanların ilk kıblegahı olan Mescidi Aksa; İslam dünyasının içinde bulunduğu kargaşa ortamından istifade edilerek korsan devlet İsrail tarafından işgal edilmekle kalmamış 1967’den beri ilk defa tamamen ibadete kapatılmıştır. Mescidi Aksa’yı yok ederek kendi batıl inançları doğrultusunda kutsal topraklarını inşa etmeyi en önemli gayeleri olarak gören işgalci Siyonistler Mescidi Aksa’nın sahipsiz kaldığını zannederek gözlerini iyice karartmıştır. Nihai hedefleri Filistin’i işgal ve Müslümanları bölgeden çıkarmak olan İsrail, öncelikli hedef olarak Mescidi Aksa’nın işgali olarak görmüş durumda. Yıllardır süren sistematik uyutma seanslarıyla Müslamanları uyutmaya devam ediyorlar. Mescidi Aksa’nın işgali için burasının Müslümanların kutsal mekanı olmadığı algısını yerleştirme çabaları vardır. Bu siyonistçe çabayı desteklemek için de öncelikli olarak Mescidi Aksa’nın etrafını Yahudi Yerleşimcilere açtılar. Başlatılan bu uygulama Müslümanların tepkisizliği ile birlikte kalıcı bir hale gelecektir. Bu girişimlerin önlenmesi için bir avuç Müslümanın direncinden fazlasına ihtiyaç vardır. Müslümanlar Şuurlu tepkiler verdiği zaman iliklerine kadar titreyen Siyonist İsrail Militanları Şimdilerde ilk kıblegahımızda başı boş bir şekilde cirit atamayacaklardır. Kudüs davası işbirlikçilikle, Siyonistlerle iyi ilişkiler kurmakla ve onlarla aynı masaya oturmakla savunulamaz. Mescidi Aksa bu yolla kurtarılmaz. Evet Hazreti Ömer, bir Selahattin Eyyubi, bir Yavuz Sultan Selim, bir Ulu Hakan Abdülhamid Han ve bir Erbakan şu anda dünyada değiller. Biz onların torunları, evlatları ve öğrencileri olarak buradayız ve haykırıyoruz. Mescidi Aksa yolunun yolcuları her daim ilk kıblegahına sahip çıkacaktır. Mescidi Aksa tarihimizin ve inancımızın bize emanetidir. Emanete sahip çıkmak için bütün gücümüzle çalışacağız. İslam birliğini tesis ederek hak ve adalet merkezli bir dünya kuracağız” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ya fettahu ya fettahu ya fettahu... - 4 yıl önce
eyvah, eyvah, sakaryam, sana mı düştü bu yük?
bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük!..