banner461
banner195

İnternet Yasasına MHP Lideri Bahçeli'den Eleştiri

Yerel seçim sürecinde MHP li Başkan adaylarına destek vermek ve seçim bürolarını açmak için Nevşehir'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,burada yaptığı konuşmasında internet yasası ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül'ü eleştirdi.

İnternet Yasasına MHP Lideri Bahçeli'den Eleştiri
19 Şubat 2014 Çarşamba 17:39

banner143
MHP Genel Başkanı Nevşehir Gülşehir İlçesinde
İlgili Galeriye Git
banner134

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Nevşehir ziyareti adeta mitinge dönüştü.Nevşehir ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı, internet yasası ile ilgili olarak, "Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun değişmesine yönelik yasa tasarısı Meclis'te görüşüldüğü sırada, MHP bu yasa tasarısının Meclis'e getirilmesini yanlış görmüştür. Bazı maddelerine itirazlar olmuştur fakat Ak Parti'nin sayısal çoğunluğu ile bu yasa çıkmıştır. Bu yasa tartışılırken, Meclis'te genel kurulda kabul edilip kamuoyuna duyurulmuşken Sayın Cumhurbaşkanı yasanın bazı maddelerinden rahatsızlık duyduğunu ifade etmiştir; Macaristan'a yapılan ziyaret dönüşünde bunu tekrar gözden geçireceğini ifade etmiştir fakat şimdi bu yasayı onaylamıştır. İtirazları ortadan kaldırmıştır fakat burada bir muvazalı bir durum vardır. O da şudur; Sayın Cumhurbaşkanının itiraz edeceği konu üzerinden, 'Siz bu yasayı onaylayınız, Meclis Genel Kurulu'nda bu maddeyi değiştirelim' diyerek Sayın Cumhurbaşkanının kamuoyuna duyurduğu görüşlerinden vazgeçmemesini ancak yasa değişikliği ile ilgili genel kurulda bazı değişiklikler yapılmak suretiyle de Sayın Cumhurbaşkanının bu konudaki görüşlerini sanki yerine getiriyorlarmış gibi bir tavır içine girilmiştir. Bu siyasi tarihimizde ve Meclis çalışmalarında görünmeyen bir husustur. ya burada Sayın Cumhurbaşkanı bir tuzağa düşürülmüştür ya da millet aldatılmıştır. O sebepten dolayı tekrar Ak Parti ya da hükümet Sayın Cumhurbaşkanının karşı olduğu maddeleri onaylatıp sonradan Genel Kurul'a getirip burada değiştirmeye yönelik bir oyuna MHP düşmeyecektir. Meclis'e tekrar gelirse geçmiş tavrını aynen devam ettirecektir" ifadelerini kullandı.

"Veto beklentiniz var mı? sorusuna ise Bahçeli, "Cumhurbaşkanı şu günkü tasarrufları ile güvenilirliğini kaybetmiştir. Paralel devleti aramasın, paralel yönetim başlamıştır Türkiye'de Cumhurbaşkanı ile Başbakan arası" cevabını verdi.

Başbakanın Kabataş görüntüleri ile alakalı söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine ise Bahçeli, "Başbakanın ciddiye alınacak bir tarafı kalmamıştır. Ömrü tükenmiştir. 30 Mart sonrasında gidicidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sit alanı - 4 yıl önce @kapadokya
en azından 1. derece sit alanına villa yapmadı doğruya doğru eğriye eğri dedi yeri geldi iktidarın bu ülkeye yaptığı güzel şeyleri sonuna kadar destekledi ama yanlışa eyvallah etmedi ayrıca bu yerel seçim adaya oy atılır nevşehir için 10 yıldır hasan ünveri yaşadık artık oyum varola
Avatar
kapadokya - 4 yıl önce
sayın genel baskan chp den mhp ye birleşme yapıyosunuz nede olsa alıskınsınız koalisyon hükümetine aynısını nevsehirde de yapıyosunuz sizlere soruyorum mhp li kardeslerim bir sağ parti chp lilere nasıl oy verecek cok merak ediyorum türkiyeyi kaosa karanlığa sokmayın artık yeter koalisyona hayır.. akp nin yaptıkları hersey ortada sayın devlet bahceliye soruyorum bu kadar zamandır ne yaptılar türkiyey ??
Avatar
oyum sana - 4 yıl önce
ak parti çatlasın oylar mehmet varola
Avatar
R.K - 4 yıl önce @kapadokya
akp neden pkk ve bdp ile iş birliği yapiyo,siz buna neden at gözlüğüyle bakiyosunuz,bi açiklama yap hadi..