banner461
banner195

İpin Bir Ucunda Varol, Bir Ucunda Solmaz Var

Yaklaşan genel seçimler öncesinde Milliyetçi Hareket Partisinde iki isim Milletvekilliği sıralamasında ilk sıra için öne çıkıyor. Her iki isimde bir kez daha şanslarını denemek için adeta boy göstermeye devam ediyor.

 İpin Bir Ucunda Varol, Bir Ucunda Solmaz Var
30 Aralık 2014 Salı 16:33

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yaklaşan genel seçimler öncesinde Milliyetçi Hareket Partisinde iki isim Milletvekilliği sıralamasında ilk sıra için öne çıkıyor. Her iki isimde bir kez daha şanslarını denemek için adeta boy göstermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongrelerinde gerek Mehmet Varol’u, gerekse geçtiğimiz 2011 seçimlerinin ilk sıra adayı Sahir Solmaz’ı bir arada görmek mümkündü. Her iki adaya da sorsanız sonuçta bu demokratik bir yarış, genel merkez kime görev verirse muhtemelen çıkacak diğer aday adayları bunu kabullenecek.

Bu arada parti kulislerinde seçimler öncesinde oluşturulmaya gayret edilen bir algıya göre; en son Nevşehir Belediye Başkanlığı adaylığında Milliyetçi Hareket Partisinin özellikle il merkezinde alıp alabileceği en yüksek oyu alan Mehmet Varol’a son bir şans tanınmalı. Zira gerek 2 dönemlik milletvekilliği adaylığı süresinde, gerek il başkanlığı ve son olarak Nevşehir Belediye Başkanlığı sürecinde halk Varol’un seçilmesine daha yakın bakıyor. Eğer Solmaz yeniden aday gösterilirse hem kendisinin yerleşik olarak Nevşehir’de bulunmayıp halk tarafından yeterince tanınmasının da etkisiyle Varol’a oranla partiye daha az oy kazandırır.

İşte bu algıya göre Mehmet Varol mu, yoksa Sahir Solmaz mı aday gösterilir bilinmez ama bir yandan da Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olması nedeniyle Solmaz’ın genel merkez ile diyaloğunun haliyle daha iyi olduğu, eğer son sözün genel merkez tarafından söylenmesi durumunda Varol’a oranla bir adım önde olduğu de konuşuluyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YENLEN GÜREŞÇİ ... - 3 yıl önce
yeter kardeşim iyi insanlarsiniz , hoşsunuz da olmuyor işte... başka biri yok mu ??? bence mustafa uğur daha çok oy alir.
Avatar
KAÇ OLDUU - 3 yıl önce
varol bey ben sayamadim adaylik sayiniz kaç olduydu
Avatar
???? - 3 yıl önce
eğer bu dönemde varolu 2. sıradan koyma gibi hata yapılırsa bu dönemde yazık etmiş olurlar...
Avatar
bunlar değil - 3 yıl önce
kimse bir zorlama yapıp mhp nevşehirde birbirine düşürmeyin, haberde yer verdiğiniz iki önemli şahsiyet haricinde aday çıkacak bekleyin görün süpriz isim herkes tanıyor zaten çok aktif ilde çalışıyor kısa zamanda çok iş yaptı sıra vekillikte.....
Avatar
varol - 3 yıl önce
bu 4olacak,bi 4 daha olsa aday yine mehmet varol:)
Avatar
yaşa - 3 yıl önce
yine mi varol ya bu kaçıncı biz bıktık kendibıkmadı yeter artıkkkk
Avatar
ülkücü - 3 yıl önce
eski anaplıları istemiyoruz
Avatar
mhpli - 3 yıl önce
başka partilerde parti öne çıkıyor,mhp de varol.aceba bu işi kim bu hale getirdi.mhp gibi bir partide