banner461
banner195

Kapadokya Havalimanını Hak Ettiği Yere Getireceğiz

Kapadokya bölgesine hava yolu ile ulaşımı sağlayan Havalimanının hava yolu taşımacılığında hak ettiği yere getirilmesi için girişimlerinin sürdüğünü söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, ilk aşamada Antalya daha sonrasında ise İzmir’e tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmesi konusunda yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Kapadokya Havalimanını Hak Ettiği Yere Getireceğiz
29 Eylül 2014 Pazartesi 17:00

banner143
banner134

 Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk,

“Kapadokya Havalimanını Hak Ettiği Yere Getireceğiz”

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesine hava yolu ile ulaşımı sağlayan Havalimanının hava yolu taşımacılığında hak ettiği yere getirilmesi için girişimlerinin sürdüğünü söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, ilk aşamada Antalya daha sonrasında ise İzmir’e tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmesi konusunda yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Havalimanının Apron genişletmesi konusunun güncelliğini koruduğunu kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Göktürk, 07 Kasım 2014 tarihinde özelleştirme ihalesi yapılması planlanan Kapadokya Havalimanının özelleştirilememesi durumunda bile bu çalışmaların süreceğini dile getirdi.

İstanbul – Nevşehir arası uçak seferlerinin son derece iyi bir durumda olduğunu ve 3 tarifeli uçuşunda büyük ilgi gördüğüne işaret eden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “Gerek Nevşehir’e geldiğinde Dış işleri bakanımız olan ve Şimdi Başbakanımız olan Sayın Ahmet Davutoğlu, gerekse Ulaştırma Bakanımız Sayın Lütfü Elvan bölgeyi gezdiler. Öncelikle havalimanımızda yer hizmetlerinin özel bir firma tarafından yapılabilmesi için ihaleye çıkıldı. 07 Kasım 2014 tarihinde bu ihale yapılacak. Havalimanımızda halkımıza, ilimize gelenlere daha iyi hizmetlerin verilmesini istiyoruz. Bu süreç ile ilgili Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Eğer havalimanımız özelleştirilemezse Devlet Hava Meydanlarının, devletin imkanları ile havalimanımızda bir takım iyileştirmeler yapmayı planlıyoruz. Kapadokya bölgesine yakışır bir havalimanı oluşturmaya gayret ediyoruz. Daha önce havalimanımızdan Antalya’ya uçak seferleri düzenlenmesi söz konusu idi. O konuda anlaşmaya vardığımız firma bu seferlerin düzenlenmesinde üzerine düşeni yapamayacağını ifade etti. Ancak biz yine de Antalya uçak seferlerinin peşini bırakmış değiliz. Bu konuda inşallah yakın bir zamanda müjdeli bir haber vereceğiz. İstanbul’a şu an 3 uçak seferi düzenleniyor. Ve hemen hemen tamamı da dolu gidiyor. Antalya’nın ardından İzmir’e de tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmesi konusunda girişimlerimiz sürüyor. Kapadokya Havalimanımız yakın zamanda Hava taşımacılığında hak ettiği yere getirilecek” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
havalimanından havaalanına geçiş oldu bilmem bilginiz var mı? kayseri belediye başkanının açıklamasında adamlar kayseriye turist indirip erciyesten sonra kapadokya planlıyor,bizim vekilde tutmuş izmir antalya diyor. sorun bakalım turizmcilere hangisi inandı bu habere ???
Avatar
gurbetci - 4 yıl önce
kayseri havaalanina inen gurbetcinin cogunlugu nevsehir ve aksarayli vatandaslarimiz asil cozulmesi gereken mesele yurtdisindan kapadokyaya ucak seferlerinin baslatilmasi